Anasayfa / 28.5 hoca / 2018 VE 2019 LİSE KONTENJANLARINDAKİ DEĞİŞİM

2018 VE 2019 LİSE KONTENJANLARINDAKİ DEĞİŞİM

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

2019 LGS – HANGİ LİSELERİN KONTENJANLARI ARTTI HANGİLERİNİN AZALDI?

2019 LGS tercih dönemi yaklaştı. Önemli sorulardan biri de “Hangi liselerin kontenjanı arttı, hangilerinin azaldı?” Tabiki tercih döneminde bakmamız gereken kriterlerden biri de düşündüğümüz liselerin kontenjanlarındaki değişimdir. Lise kontenjanlarındaki artış bizim lehimize iken, azalış tam tersi yerleşme şansımızı azaltır. Bu açıdan bu video sizler için önemli olacaktır.

Aşağıda son 2 yılın lise kontenjanlarını içeren sınav kılavuzlarının linkleri mevcuttur. Bu linklerden kılavuza ulaşarak istedğiniz liselerin kontenjan değişimlerini kıyaslayabilirsiniz.

2018 yılı lise kontenjanlarını indirin


https://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2018/MERKEZI_SINAV_BASVURU_VE_UYGULAMA_KILAVUZU.pdf h

2019 yılı lise kontenjanlarını indirin

https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_04/03134315_Kilavuz2019.pdf

Faydalı olması dileğiyle…28.5 hocanız.

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

NAKİLLERDE LİSE TABAN PUANLARI NASIL DEĞİŞİR? 2018 ÖRNEĞİ

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …