Anasayfa / Anketler / Ankara’da en iyi devlet ilkokulu hangisi?

Ankara’da en iyi devlet ilkokulu hangisi?

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Ankara’da kaliteli eğitim veren ilkokul arayan veliler için yaptığımız araştırma sonucu 10 okul belirlenmiş sitemizde 3 yıl boyunca anket yer almıştır. Ancak sitede yaşanan teknik bir sorun nedeniyle anket kaldırılmıştır. Ancak araştırma sonucu aşağıda verilmiştir. Yaptığımız araştırmalardan olumlu geribildirimler aldık. Ancak eğitim dinamik bir süreç. O nedenle sürekli bilgileri sizlerle birlikte güncellemek gerekecektir. Bu doğrultuda okul yorumlarınız önemlidir.

Sayfayı yeniden yapılandırdık.  Yeni okul sıralama kriterimizi aşağıda kısaca açıklayalım.

Her ilçe için araştırma yazıları oluşturmaya başladık. Ve o ilçelerde en iyi ilk 3 ilkokulu, sizden gelen yorumları baz alarak yayınlayacağız. Bir yılın sonunda, her ilçeden alacağımız bu sıralaları bu sayfada sıralayacağız ve yine sizlerin olumlu yorumlarına göre sıralama değişecek.

Bunun dışında Ankara’daki en iyi ilkokulları sitemizdeki anketler, internet araştırması, veli-öğrenci ve öğretmen tavsiyeleri doğrultusunda da okul önerilerimiz olacaktır. Amacımız sizlere okul seçiminde az da olsa katkı sağlayabilmektir.

Ankara genelinde pek çok kişi tarafından kaliteli eğitim verdiği belirtilen bazı devlet ilkokulları 3 yıl süresinca sitemizde yer alan ankette aldıkları oya göre aşağıda sıralanmıştır:

 • Ayten Şaban Diri İlkokul (Çankaya)
 • Fevzi Özbey İlkokulu (Çankaya)
 • Mesa Korukent İlkokulu (Yenimahalle)
 • Tahsin Şahinkaya İlkokulu (Kazan)
 • DSİ İlkokulu (Çankaya)
 • Hürriyet İlkokulu (Çankaya)
 • Özyurt İlkokulu (Çankaya)
 • Süleyman Uyar İlkokulu (Çankaya)
 • Müjgan Karaçalı İlkokulu (Yenimahalle)
 • Türkan Yamantürk İlkokulu (Çankaya)
 • Türkkonut Emel Önal İlkokulu (Etimesgut)

Şüphesiz ki bu okulların dışında da kaliteli okullar vardır. Bu noktada sizlerin katkılarını bekliyoruz. Aşağıda yer alan ” YORUM YAZ” kısmından sadece isim ekleyerek okul önerebilir, anketteki okulların kalitesi hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz. Şu unutulmamalıdır ki, ilkokulda kaliteyi etkileyen en ön önemli faktör nitelikli öğretmendir. Bu noktadan hareketle, çocuğunuzun sınıf öğretmeninin kim olacağı önemlidir. Bu hususta da en iyi fikri o okulu bilen, tanıyan kişilerin yorumları olacaktır. Yapacağınız yorumlarla, kaliteli okul arayanlara rehber olabilirsiniz.
[poll id=”166″]

Ankara’da ilçe ilçe kaliteli okullar ve yorumlar/sorular/öneriler için tıklayınız.

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kaliteliokul

Araştırmayı seven, doktora mezunu bir öğretmen. Satranç oynama ve balık tutma en büyük hobileri.

Buna da göz atınız

İstanbul’un 2018 yılı en popüler 50 lisesi

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …