Anasayfa / Kaliteye Dair / Ankara’da özel fen bilimleri dersi

Ankara’da özel fen bilimleri dersi

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Ankara’da özel fen ve teknoloji dersi, Ankara’da özel fen bilimleri dersi, Ankara’da kaliteli özel fen dersi, Ankara’da teog hazırlık için fen dersi, özel fen dersi, teog hazırlık fen özel ders, Ankara’da özel fen bilimleri dersi

KALİTELİ FEN BİLİMLERİ ÖZEL DERSİ-ANKARA

Öğretmen Bilgileri

İsim

Orhan Hoca

Mezuniyet:

Lisans-2005

Y.Lisans 2010

Doktora 2017

Eğitim düzeyi:

Yüksek lisans+Doktora Mezunu

Cinsiyet

Bay

Tecrübe:

Öğretmenlik tecrübesi (12 Yıl), yetiştirme kursu tecrübesi (2 yıl) , soru yazarlığı (2 yıl)

Ders verdiği mekan:

İstenilen yer olabilir.

Açıklama:

Yaklaşık 9 yıldır, 8. Sınıflarda derse girmekteyim. OKS, SBS derken son olarak TEOG sınavlarına öğrencileri hazırlıyorum. Fen dersini eğlenceli hale getirerek, dersi sevdirmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 8. sınıflar için de konu anlatımının yanında ders çalışma teknikleri ile öğrencilere faydalı olacağımı düşünüyorum. Bu zamana kadar devlet okullarında, buna taşra okulları da dahil pek çok öğrenci ile başarıya ulaştık. İl ve ilçe çapında sınırlı imkanlar ile inanılmaz başarılar yakaladık. Bunun asıl nedeni de öğrencilere motivasyonu sağlamak ve kendilerinin başarılı olacağına inandırmaktır. Dersi sevdiklerinde başarı gelmektedir. Bize düşen ise öğrenciyi yönlendirmek, takıldıkları yerlerde yardımcı olmaktır. Böyle olduğunda en sevilen ders fen olmaktadır ve TEOG başarıları tavan yapmaktadır.

Özel ders almaktan ziyade, öğrencinin çalışma isteğini uyandırmak başarıya ulaşmada önemli rol oynamaktadır. Bu noktadan hareketle özel derslerimde de öğrencilerimle hedef belirlerim, onları derse istekli hale getirmeye çalışırım. Motivasyon eğitimi, önemli yeri buldurma eğitimi gibi süreç içerisinde keşfettiğim ve kullandığım, işe yaradığını gördüğüm bazı küçük eğitimler ile de öğrencimin başarıya ulaşmasında yardımcı olurum. Öğrenci ders çalışma süresini ne kadar arttırırsa başarıya ulaşması da daha kolay olacaktır. Bu nedenle içsel motivasyon kazanmaları da önemlidir. Kendi içinden gelen istek ile çalışması sağlandığında  hedeflerine ulaşması çok kolay olacaktır. Ders çalışma teknikleri, hedef belirleme ve derse motivasyon ders saati süresi dışında herhangi ücrete tabi değildir. Dakikaların hesabını tutmam, ancak 1 dksını dahi haksız kazanmamaya dikkat ederim. Fazla dakikalarım olsun ama eksik kalmasın. Her şey para değil sonuçta.

Dersler neleri kapsıyor? 

*Kazanım odaklı ders anlatımı (TEOG mantığı ile tamamen uyumlu)

* TEOG soru kapsamı olan üniteler (ilk 2 ünite-Birinci TEOG- Talim terbiye kurulunun açıklamalarına uygun olacak şekilde belirlenir)

*Öğrencinin ihtiyaçlarına uygun esneklik (Örneğin yazılı sınavı olduğunda, genel tekrar ve soru çözümü gibi)

*Önce konu anlatımı, ardından soru çözümü, deneme sınavları

* Sınav stratejisi ve soru çözüm teknikleri (Ücretsiz)

*Önemli yeri buldurma eğitimi (Ücretsiz)

*Motivasyon sağlama eğitimi (Ders çalışmaya istekli hale getirme) (Ücretsiz)

* Ders ödevlerinde rehberlik

*Ders dışında sınırsız whatsapp, facebook, mail ya da kaliteliokullar.com üzerinden (Bu sayfadan yorum şeklinde) iletişim

* Lise tercih döneminde rehberlik. (Ücretsiz)

Sadece özel ders mantığıyla değil, öğrenciye eğitim sürecinde ihtiyaç duyduğu anda faydalı olabileceğim bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

 fen

Ücret:

8. sınıf TEOG hazırlık saati 70 TL (Yaz için 50 TL’ye indirilmiştir)

5,6 ve 7. Sınıflar için saati 50 TL (Yaz için 30 TL’ye indirilmiştir)

Not: Çayyolu, Sincan, Akyurt, Pursaklar, Gölbaşı gibi uzak ilçeler için +10TL ulaşım ücreti

*Dersler 50+50 dk şeklinde yapılır.

*Ücret, dersler bittikten sonra alınır.

Sınırlı sayıda öğrenciye özel ders verilecektir.
Zaman çizelgesi

Yaz ayı için tüm gün ve saatler şu an için uygundur. Telefon ile uygun gün ve saat belirlenebilir.

 

İletişim:
(0 553) 720 06 07
  

Tanıtım Videosu

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

MEB sınavla öğrenci alacak liseleri açıkladı, illere göre sınavla alan liseler

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

2 Yorumlar

  1. ideal hocam yok optimal hocam vs vs yav bu hocanın adı sanı yok mu?
    neden bu gizlilik?
    bu takma adlarla mı güvenip çocugumuzu göndereceğiz?

    • Merhaba Mehmet bey. İletişim için numara mevcuttur. İsmini öğrenebilirsiniz. İletişim kurduğunuzda, güvenilirlik yönünden kaygınız kalmayacaktır. Pek çok yazar, ya da özel ders hocası gerçek ismini kullanmaz. Kaliteliokullar.com olarak tavsiye edebileceğimiz ve güvenebileceğiniz bir öğretmendir. Saygılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.