Anasayfa / Araştırma yazılarımız / Ankara’da özel fen bilimleri dersi-İdeal Hocam

Ankara’da özel fen bilimleri dersi-İdeal Hocam

okul-yorumu-ekle

Ankara’da özel fen ve teknoloji dersi, Ankara’da kaliteli özel fen dersi, Ankara’da teog hazırlık için fen dersi, özel fen dersi, teog hazırlık fen özel ders, Ankara’da özel fen bilimleri dersi

KALİTELİ FEN BİLİMLERİ ÖZEL DERSİ-ANKARA

Öğretmen Bilgileri

İsim

İdeal Hocam

Mezuniyet:

Fen bilgisi öğretmenliği-2005

Eğitim düzeyi:

Yüksek lisans+Doktora (tez dönemi)

Cinsiyet

Bay

Tanıtım Videosu

Tecrübe:

10 yıllık öğretmenlik tecrübesi, yetiştirme kursu ve özel ders tecrübesi, soru yazarlığı (2 yıl)

Ders verdiği mekan:

İstenilen yer olabilir.

Açıklama:

Yaklaşık 9 yıldır, 8. Sınıflarda derse girmekteyim. OKS, SBS derken son olarak TEOG sınavlarına öğrencileri hazırlıyorum. 2011 de yüksek lisansı bitirdim ve doktora tez dönemindeyim. Fen dersini eğlenceli hale getirerek, dersi sevdirmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 8. sınıflar için de konu anlatımının yanında ders çalışma teknikleri ile öğrencilere faydalı olacağımı düşünüyorum. Bu zamana kadar devlet okullarında, buna taşra okulları da dahil pek çok öğrenci ile başarıya ulaştık. İnanılmaz başarılar yakaladık. Bunun asıl nedeni de öğrencilere motivasyonu sağlamak ve kendilerinin başarılı olacağına inandırmaktır. Dersi sevdiklerinde başarı gelmektedir. Bize düşen ise öğrenciyi yönlendirmek, takıldıkları yerlerde yardımcı olmaktır. Böyle olduğunda en sevilen ders fen olmaktadır ve TEOG başarıları tavan yapmaktadır. Özel ders almaktan ziyade, öğrencinin çalışma isteğini uyandırmak başarıya ulaşmada önemli rol oynamaktadır. Bu noktadan hareketle özel derslerimde de öğrencilerimle hedef belirlerim, onları derse istekli hale getirmeye çalışırım. Motivasyon eğitimi, önemli yeri buldurma eğitimi gibi süreç içerisinde keşfettiğim ve kullandığım, işe yaradığını gördüğüm bazı küçük eğitimler ile de öğrencimin başarıya ulaşmasında yardımcı olurum. Öğrenci ders çalışma süresini ne kadar arttırırsa başarıya ulaşması da daha kolay olacaktır. Bu nedenle içsel motivasyon kazanmaları da önemlidir. Kendi içinden gelen istek ile çalışması sağlandığında  hedeflerine ulaşması çok kolay olacaktır.

Dersler neleri kapsıyor? 

*Kazanım odaklı ders anlatımı (TEOG mantığı ile tamamen uyumlu)

* TEOG soru kapsamı olan üniteler (ilk 2 ünite-Birinci TEOG- Talim terbiye kurulunun açıklamalarına uygun olacak şekilde belirlenir)

*Öğrencinin ihtiyaçlarına uygun esneklik (Örneğin yazılı sınavı olduğunda, genel tekrar ve soru çözümü gibi)

*Önce konu anlatımı, ardından soru çözümü, deneme sınavları

* Sınav stratejisi ve soru çözüm teknikleri

*Önemli yeri buldurma eğitimi

*Motivasyon sağlama eğitimi (Ders çalışmaya istekli hale getirme)

* Ders ödevlerinde rehberlik

*Ders dışında sınırsız whatsapp, facebook, mail ya da kaliteliokullar.com üzerinden (Bu sayfadan yorum şeklinde) iletişim

* Lise tercih döneminde rehberlik.

Sadece özel ders mantığıyla değil, öğrenciye eğitim sürecinde ihtiyaç duyduğu anda faydalı olabileceğim bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

 fen

Ücret:

8. sınıf TEOG hazırlık saati 70 TL

5,6 ve 7. Sınıflar için saati 50 TL

Not: Çayyolu, Sincan, Akyurt, Pursaklar, Gölbaşı gibi uzak ilçeler için +10TL ulaşım ücreti

*Dersler 50+50 dk şeklinde yapılır.

*Ücret, dersler bittikten sonra alınır.

Sınırlı sayıda öğrenciye özel ders verilecektir.
Zaman çizelgesi

 

Telefon ile uygun gün ve saat belirlenebilir.

İletişim: 0553 720 06 07  

 

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

istanbulda-en-iyi-devlet-liseleri-siralamasi

İstanbul’da en iyi devlet liselerini memnuniyete göre sıralıyoruz

İstanbul’da en iyi devlet liselerini memnuniyete göre sıralıyoruz. Siz de memnun kaldığınız ya da tavsiye …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

2 Yorumlar

  1. ideal hocam yok optimal hocam vs vs yav bu hocanın adı sanı yok mu?
    neden bu gizlilik?
    bu takma adlarla mı güvenip çocugumuzu göndereceğiz?

    • Merhaba Mehmet bey. İletişim için numara mevcuttur. İsmini öğrenebilirsiniz. İletişim kurduğunuzda, güvenilirlik yönünden kaygınız kalmayacaktır. Pek çok yazar, ya da özel ders hocası gerçek ismini kullanmaz. Kaliteliokullar.com olarak tavsiye edebileceğimiz ve güvenebileceğiniz bir öğretmendir. Saygılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.