Anasayfa / Kaliteye Dair / Aziziye koleji TEOG başarısı

Aziziye koleji TEOG başarısı

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

TEOG sonuçları açıklandı. Özel okullar da başarıları ile dikkat çekiyor. İşte bir başarı haberi…

“Bu yıl ikincisi düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Erzurum Özel Aziziye Koleji 14 Türkiye birincisi çıkarttı.

Aziziye Eğitim Kurumları TEOG’da başarıya imza attı. Geçen yıl 7 Türkiye birincisi çıkaran Aziziye Koleji bu yıl başarısını katlayarak 14’e çıkardı. Türkiye genelinde 14 öğrencisi tam puan alan iki okuldan birisi Aziziye Koleji oldu. Kolejden 129 öğrencinin katıldığı sınavlarda 14 öğrencinin bütün soruları cevaplandırarak 120 tam puan aldı. Yine 8 öğrenci birer yanlış, 14 öğrenci ise 2’şer yanlış yaptı. Okulun TEOG ortalaması 111.

TEOG sonuçlarının dün akşam saatlerinde açıklanmasının ardından Aziziye Koleji’nde Türkiye birinciliği elde eden öğrenciler ile velilerinin katıldığı basın toplantısı düzenlendi.Aziziye Koleji Ortaokulu Müdürü Hüseyin Çelik, öğrencilerinin başarısının tesadüfi olmadığını söyledi. Okul- aile ve öğrenci işbirliğinin beraberinde getirdiği disiplin sayesinde öğrencilerinin TEOG’da başarılı olduklarına vurgu yapan Çelik, “2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. TEOG sınavında okulumuz tarihe geçecek bir başarı elde etmiştir. 14 öğrencimiz bütün soruları cevaplandırarak Türkiye birinciliğine imza atmıştır. Elde edilen başarıda emeği geçen öğrencilerimize, ebeveynlerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bu başarıda okul- aile ve öğrenci işbirliğinin ve beraberliğinin etkisi vardır. TEOG’da gösterdikleri başarıdan dolayı öğrenci kardeşlerimizi iyi bir lisede ama daha da önemlisi iyi bir üniversitede görmek istiyoruz. Bunun içinde çalışma disiplininden kopmamalarını istiyorum.” dedi.

Türkiye birincisi öğrencilerin velileri ise çocuklarının başarısında emeği geçen öğretmen ve okul idarecilerine teşekkür ederek, “Çocuklarımızda Allah’ın bahşettiği bir zeka var. Ancak bu zeka, profesyonel eğitimcilerin katkısı ile başarıyı beraberinde getirdi. Öğrenci velilileri olarak okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.” dediler.

Basın toplantısı öğrencilere başarı plaketinin taktim edilmesiyle sona erdi.”

Haber kaynağı: http://www.haberler.com/aziziye-koleji-teog-da-14-turkiye-birincisi-6854776-haberi/

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Sınav tarihleri seçim nedeniyle güncellendi, YKS ne zaman yapılacak?

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.