Anasayfa / Öğrenci Köşesi / Basınç ile ilgili performans görevi proje görevi nasıl yapılabilir?

Basınç ile ilgili performans görevi proje görevi nasıl yapılabilir?

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Değerli öğrenciler, basınç ile ilgili performans görevim var ama ne yapacağım? Basınç deneyleri neler?, basınç performans görevini nasıl yaparsam yüksek not alabilirim? Basınçtan proje görevi aldım ne yapabilirim? gibi sorularınızı duyar gibiyim. Bu yazımda sizlere basınç ile ilgili performans ve proje görevlerinizde neler yapılabileceği konusunda fikirler sunmayı amaçlıyorum. Anlatımı videolar ile görsellemeye çalışacağım. Yazı çok uzun olmasın diye sayfalara bölerek yayınlıyorum. Yazı sonlarında diğer sayfalara geçişi sağlayabilirsiniz. Bu yazı 10 alt sayfadan oluşmaktadır. Sayfa sonlarından diğer sayfalara geçebilirsiniz. (Bu arada etkili performans görevi hazırlama yöntemlerini daha önceden yazmıştık. Bu sayfalara da göz atabilirsiniz. Etkili poster hazırlama ve sunmaetkili model hazırlamatiyatro hazırlama,yarışma hazırlamarapor hazırlamaetkili sunum yapma ile ilgili yazılara bakabilirsiniz.)

Basınç performans görevinde neler yapabilirim?

Öğretmen konuyu siz bulun dediyse, ben olsam deney gösterileri yapardım. Zira basınç konusu inanılmaz zengin deneyler içeren bir konudur. Deneyleri düzgün bir sunumla yaptığınızda sınıf ve öğretmen üzerinde olumlu etki bırakacaktır. Çok eğlenceli bir performans görevi hazırlayabilirsiniz. Tabiki sadece deney yaparak performans görevi olmaz. Bunu poster, model, tiyatro ve rapor ile süslemek gerekecektir. Bunları da yaptığınız vakit; sağ yanında iki sıfırı olan 1’i kaparsınız:)).

Basınç deney örneklerini görmek için hemen aşağıdan 2. sayfaya tıklayabilirsiniz.
projesorucevap

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

2017-2018-yili-i-donem-fen-bilimleri-dersi-zumre-ogretmenler-toplantisi-harika

2017-2018 yılı I. dönem fen bilimleri dersi zümre öğretmenler toplantısı (Harika)

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir yorum

  1. harika çok işime yaradı sağolun….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.