Anasayfa / Bilgi Bankası / Besinlerde su var mı? Basit ev deneyleri

Besinlerde su var mı? Basit ev deneyleri

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Basit mi basit bir deney daha. Ev malzemeleri ile yapabileceğiniz basit bir deney daha. Bu deney de 5. sınıf fen bilimleri dersleri için mükemmel. Sözü fazla uzatmadan deney raporumuzu yazalım.

besinl

Deney adı: Besinlerde su var mıdır?

Deneyin amacı: Besinlerin içerisinde su olup olmadığını tespit etmek

Araç gereç: üç şeffaf buzdolabı poşeti, elma, peynir ve ekmek

Deneyin yapılışı: Poşetlerden birine elmayı keserek koyunuz ve poşetin içinde hava kalmayacak şekilde bağlayarak cam kenarına ışık alabilecek bir yere koyunuz. İkinci poşete de ekmek parçası koyunuz ve ağzını yine içinde hava kalmayacak şekilde kapatınız. Üçüncü poşete de peynir dilimini koyunuz ve aynı şekilde kapatarak diğer iki poşetin yanına cam kenarına koyunuz. 3 gün gözlemleyiniz. Gözlemlerinizi tablo haline getirip sunabilirsiniz.

 

Deney sonucu: Bu deneyin sonucunda içinde su olan besinlerin bulunduğu poşetlerde poşedin nemlendiğini göreceksiniz. Ekmek poşeti hariç diğerlerinde nem oluştuğunu gördük. Buna göre ekmekte su miktarı az iken elma ve peynirde su miktarının daha fazla olduğunu öğrendik.

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Nobel ödülü alan Aziz Sancar kimdir?

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.