Renk seçin:


DOLAR: 2.99 TL
EURO: 3.36 TL

kaliteliokullarcom-hosgeldin-3

Bursa Kültür İlköğretim Okulu

0
Bursa Kültür İlköğretim Okulu


OKUL İLE İLGİLİ SORU VE BİLGİ PAYLAŞIMINI SAYFA SONUNDAKİ “YORUM YAZ” KISMINDAN SADECE İSİM YAZARAK YAPABİLİRSİNİZ.
Kalite Değerlendirme Anketi:

Bursa Kültür Okulları'nı kalite değişkenlerine göre en çok hangi açıdan olumlu buluyorsunuz?

Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...

Okul türü: Özel

Bulunduğu İl:Bursa

Web Sitesi: http://www.kulturokullari.net/index.php?section=ilkogretim

Fotoğraf galerisi: için tıklayınız

Fiziksel İmkanlar: Kampüsü var.

Kalite Belgesi:

ISO01

Başarısı: SBS 2012 490 okul puan ortalaması

Mezun Başarıları:

Aktiviteler:

Öğrencilerin kendine olan güvenlerini geliştirmelerine ve ürettiklerini sergilemelerine imkân tanıyan bu organizasyonlar yıl içinde ve yılsonunda veli, öğrenci ve öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleşmektedir.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi: 
İlköğretim öğrencilerimizin çevrelerine ve tarihlerine daha duyarlı olabilmeleri amacıyla Bursa ve çevresinde bulunan arkeolojik bölgeler ve tarihi eserler hakkında yerinde bilgi almak için Kültür Koleji olarak geziler yaptık. Bursa´nın Akçalar köyünde devam etmekte olan  Prehistorik dönem kazısını ziyaret eden öğrenciler, kazı ortamında uygulama yaparak arkeologun çalışmalarını ve geçmiş dönemin ipuçlarını topladılar.

Geçmişle gelecek arasında iyi bir köprü kurmanın, sahip olduğu kültürü tanımak ve sahip çıkmak olduğunu kavramak amacıyla bilgilenen öğrenci profiliyle yorum gücü yüksek bireyler olmaları için fırsatlar sunuyoruz.

Bu hedeflerle İznik Müzesi ve çevresindeki arkeolojik bölgeleri ardından da Bursa Arkeoloji Müzesini gezerek karşılaştırma imkanı bularak bilgilerini tazelediler.

Araştırma ve bilgilenme ortamını okul dışına yayarak çevresine duyarlı bireylerle gelişen ve değişen bir eğitim kurumu ve ülke için bütünleşebilmek…

Söyleşi ve Paneller :
Eğitim sistemimiz doğrultusunda gerek öğrencilerimize gerek velilerimize yönelik, alanında uzman kişilerle yaptığımız söyleşi ve paneller, onlara farklı konularda yeni ufuklar kazandırma amacı taşır. Bu amaç doğrultusunda psikoloji, iletişim ve spor alanlarında yapılan seminerlerde öğrenciler ve velilerimiz bir araya  getiriyoruz.

Milli Bayram Kutlamaları:
Her biri coşkuyla geçen milli bayramlarımız, öğrencilerimizin zihinlerinde yer eden, o günlerin öneminin çok net olarak algılanmasını sağlayan gösterilerle süslenir.

Öğrenci, kendi katılımın olduğu her anı, bir daha unutmamak üzere kaydettiğinden, bu günlerin gerekenden fazla hassasiyetle kutlanmasına özen gösterilir.

Bu önemli günlerde kimi Atatürk olur da anlatır millet sevgisini, kimi asker, kimi halktan biri…

Her yıl yurt dışından pek çok öğrencinin davetlimiz olarak katıldığı 23 Nisan Çocuk Şenliği´nde buluşur tüm dünya çocukları. Barışın, kardeşliğin, dostluğun her yerde hissedildiği bu günde yeni arkadaşlıklar kuran, ortak zamanları paylaşan çocukların kendi kültürlerini birbirlerine anlattıkları etkinliklere yer verilir.

Yıl Sonu Gösterileri:
Yoğun geçen bir yılın tüm ağırlığını üzerinden atmak isteyen öğrencilerimiz için bulunmaz bir fırsat olan bu gösterilerde her sınıf, kendini anlatan bir gösteri sunmaktadır.

Okulun Adresi:

Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: kaliteli okullar

Özlüce Kampüsü: Ertuğrul Mh. 322. sk. No:18 Nilüfer / BURSA
Tel: 224 413 25 25
Faks: 224 413 67 44

 

VN:F [1.9.22_1171]
Okulu/yazıyı genel olarak puanlayınız
Rating: 5.0/5 (1 Oy kullanıldı cast)
Bursa Kültür İlköğretim Okulu, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
Yukarı Çık Sitemizde yer alan okul bilgileri, okulların resmi web sayfalarından alınmaktadır.En güncel bilgileri, okulların resmi sayfalarından ya da okullara telefon ederek alabilirsiniz. *** Sitemizde telif hakkı olduğunu düşündüğünüz bir içerik varsa hemen kaliteliokullar@gmail.com adresine mail gönderiniz. İlgili içerik derhal kaldırılacaktır. Sitemizdeki orjinal araştırma yazıları için sitemizi kaynak olarak göstermeniz rica olunur.