Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Sitenin Kuruluşu

21. yy.’da her alanda kalite önem kazanmaya başlamıştır. Eğitim alanında da kalitenin önemi her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Bu fikirden hareketle, 2012 Kasım ayında kaliteliokullar.com yıllarını eğitime adamış sınıf öğretmeni emekli bir öğretmen tarafından kurulmuştur. Eğitimde artık nicel artıştan ziyade nitelik yani kalite ön plana çıkmaya başlamıştır. Peki sitenin amacı nedir?

Amacımız

Amacımız velilerimizin ve öğrencilerimizin kaliteli eğitim kurumlarına rahatlıkla ulaşmalarını sağlamaktır. Sitede bütün eğitim kurumlarını tanıtmak gibi bir amacımız bulunmamaktadır. Sadece kaliteli eğitim veren kurumlara yer verilmesi planlanmaktadır. Kısaca amacımız, eğitimde kalite arayanlara rehber olabilmektir. Peki bu amacı gerçekleştirmek için neler yapıyoruz ve neler yapacağız?

Kaliteliokullar.com’da neler var?
  • Sitemizde sığ ya da detaylı pek çok araştırma yazısı mevcuttur. Bu araştırmaların isiz değerli ziyaretçilere bulunduğunuz ilçede en iyi ve kaliteli eğitim kurumlarını bulmanız için kolaylık sağlamasını umuyoruz. Araştırmalarda kimi zaman anket, kimi zaman ise ziyaretçi memnuniyetlerini baz alıyoruz.
  • Sitemiz, velilerin okul önerilerini paylaştığı, okul arama sürecinde en iyi okulu bulma noktasında bilgi-alışverişi yaptığı online bir platformdur.
  • Akademik kariyeri olan iki eğitim uzman ile öğrencilere lise yerleştirme sürecinde danışmanlık yapıyoruz.
  • Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için faydalı olan/olabilecek dokümanları paylaşıyoruz.
  • Sitemizin belirlediği kalite kriterlerini sağlayan kurumlara ait tanıtım sayfaları yer almaktadır.
  • Sitemizde yer almaya hak kazanan okullara ait haberleri ya da eğitim kalitesine dair önemli haberleri sizlerle paylaşıyoruz.
  • Sosyal medyada özellikle facebook üzerinden paylaşımlarımız ile sizleri sitedeki gelişmelerden haberdar ediyoruz. Bunun için sayfamızı beğenmeniz yeterlidir.

Sitede Yer Alan Okulları Belirleme

Genel olarak aradığımız okul özellikleri çok sınırlı ve yüzeyseldir. Bu anlamda sitemizdeki okullar gerçek anlamda kaliteli okuldur diyemeyiz. Ancak verdikleri eğitim açısından pek çok kişinin beğenisini toplayan okulları, sizlere tanıtmayı amaçlıyoruz.

Bu sitede kaliteli okullar seçilirkenokulların TEOG/YGS-LYS gibi merkezi sınavlardaki başarısı, okulların taban-tavan puanları, öğrenci başarıları, varsa kalite belgeleri, TUBİTAK destekli yarışmalardaki başarıları dikkate alınmıştır. Seçilen okulların sayfasında bulunan “kalite değerlendirme anketleri” ile o okulun özellikle hangi kalite değişkeninde (akademik başarı, öğretim faaliyetleri, sosyal-sportif faaliyetler, yönetim ve genel değerlendirme) başarılı olduğunu o okulun veli ve öğrencileri tarafından değerlendirilmesi amaçlanmıştır. Buradaki amaç yukarıda da belirtildiği üzere “kaliteli okul” arayan veli ve öğrencilere biraz olsun bilgi sağlayabilmektir. Amaç kaliteli okul arayanlar için faydalı olabilecek bilgiler sunmak, iyi eğitim veren kurumların bir arada bulunduğu bir platform oluşturmaktır.

Tüm şehirlerdeki kaliteli okullara ulaşmak, sitemize bilgilerini girmek uzun bir süreç ve yoğun çalışma gerektirmektedir. Her geçen gün sitemizin içeriği zenginleşmekte ve gelişmektedir. Sizlerden gelen katkılar için de ayrıca teşekkür ederiz.

2017 yılı itibariyle sitemiz tarafından belirlenen “kaliteli okul kriterleri”ni görmek için tıklayınız.  Kurumunuz bu kriterleri taşıyor ise aşağıdaki telefon numarasından ya da mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçiler kaliteliokullar.com’da neler yapabilir?

  • Okul önerilerinde bulunabilir.
  • Okullar hakkında yorum yazabilir. Bilgi alışverişinde bulunabilir.

Site Kuralları ve Sözleşme

Yapılan yorumlar tamamen ziyaretçilerimize ait olup, ilgili okula ait olumsuz yorumlarda okul yetkilileri de cevap verebilirler. Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlar editör onayından geçmektedir. Yine de gözden kaçan bir durum olduğunda kaliteliokullar@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Siteye yorum yapanlar neleri kabul ediyor?

Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, yargı kurumları tarafından istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım. Detaylı kurallar için tıklayınız

Bizimle kaliteliokullar@gmail.com ya da bilgi@kaliteliokullar.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İrtibat no: 0553 720 06 07