Anasayfa / Kaliteye Dair / II. TEOG sınavı daha mı zor olacak?

II. TEOG sınavı daha mı zor olacak?

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

8. sınıfların I. TEOG sınavı heyecanı geride kaldı. Şimdi akıllarda Nisan ayında yapılacak olan TEOG sınavı var. Peki sınav nasıl olacak? 2. dönem yapılacak olan TEOG sınavı daha mı zor olacak? Bu soruya cevap vermeye çalışalım.

Bu sene 1. TEOG sınavı geçen senenin 1. TEOG sınavına göre genel anlamda daha zor olduğu görüldü. Peki 2. dönemki TEOG sınavı da mı zor olacak?

Konu kapsamı genişledi bu nedenle…

Evet 1. sınavda konu kapsamı çok dardı ve sorular dar alandan detay içeren şekildeydi. Bu da öğrencileri zorladı. Konu kapsamı az olduğu için zorluk seviyesi yüksek olan sorular seçilmiş diyebiliriz. 2. dönemki TEOG sorularının kapsamı çok geniş. O nedenle geniş bir konu alanı aslında öğrenciler için daha büyük avantaj demek. 2. dönemki sınavda bu mantıktan yola çıkarsak, kapsam geniş ama sorular çok detay bilgi içerecek şekilde olmadan çıkması beklenir. Nitekim genel anlamda öğrenciler 2. TEOG sınavlarında doğru sayılarını daha da arttırırlar.

Kısaca özetlersek; konu kapsamı genişledikçe soruların daha kolay olması beklenir. Ancak geçen senenin 2. teog sınavı ile karşılaştırmak daha doğru olacaktır. Bu sene 1. dönem TEOG sınavı geçen seneye göre daha zordu. 2. TEOG sınavı bakalım geçen senenin 2. teog sınavına göre ne kadar zor ya da kolay olacak. Bekleyip göreceğiz. Tüm 8. sınıflara başarılar.

 

Eğitim uzmanı

Kaliteliokullarcom

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

ANKARA’DA EN İYİ ORTAOKULLAR (MEMNUNİYETE GÖRE)

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …