Anasayfa / Dikkat Çekenler / İllere göre kaliteli okullar

İllere göre kaliteli okullar

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

İl il en iyi ve en kaliteli ilkokul, ortaokul, lise, özel okul (kolej), üniversite hangisi? Bu konuda el ele verdik, okullar hakkındaki bilgilerimizi yorum şeklinde paylaşıyoruz. Herkes çevresinde bildiği okullar hakkında bilgisini paylaşıyor. Binlerce okul yorumu için il ve ilçe sayfalarını tıklayabilirsiniz ve okul yorumlarınızı yazarak pek çok okul arayan kişiye kaliteli okul bulmada yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda büyükşehirlerde yer alan kaliteli okullara yer verilmiştir. Zamanla tablo içerikleri sizlerin de okul önerileriniz ve bizim araştırmalarımız ile zenginleşecektir.

BÜYÜKŞEHİRLERDE KALİTELİ OKULLAR
İSTANBUL ANKARA İZMİR BURSA
ADANA KOCAELİ GAZİANTEP KONYA
ANTALYA KAYSERİ DİYARBAKIR MERSİN
ESKİŞEHİR SAKARYA SAMSUN ERZURUM

Aşağıdaki tabloda tüm illerde yer alan kaliteli okullar yer verilmiştir. Zamanla tablo içerikleri zenginleşecektir.

İLLERE GÖRE KALİTELİ OKULLAR
ADANA BURSA -İZMİR NEVŞEHİR
ADIYAMAN ÇANAKKALE KAHRAMANMARAŞ NİĞDE
AFYONKARAHİSAR ÇANKIRI KARABÜK ORDU
AĞRI ÇORUM KARAMAN OSMANİYE
AKSARAY DENİZLİ KARS RİZE
AMASYA DİYARBAKIR KASTAMONU SAKARYA
ANKARA DÜZCE KAYSERİ SAMSUN
ANTALYA EDİRNE KIRIKKALE SİİRT
ARDAHAN ELAZIĞ KIRKLARELİ SİNOP
ARTVİN ERZİNCAN KIRŞEHİR SİVAS
AYDIN ERZURUM KİLİS ŞANLI URFA
BALIKESİR ESKİŞEHİR KOCAELİ ŞIRNAK
BARTIN GAZİANTEP KONYA TEKİRDAĞ
BATMAN GİRESUN KÜTAHYA TOKAT
BAYBURT GÜMÜŞHANE MALATYA TRABZON
BİLECİK HAKKARİ MANİSA TUNCELİ
BİNGÖL HATAY MARDİN UŞAK
BİTLİS IĞDIR MERSİN VAN
BOLU ISPARTA MUĞLA YALOVA
BURDUR İSTANBUL MUŞ YOZGAT
ZONGULDAK

 

 Günümüzde eğitim kurumlarının kaliteli eğitim vermesi veliler ve öğrenciler için ilk aranan özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler için  kaliteli eğitim veren kurumları bir araya getirmek istiyoruz. Bulunduğumuz ilde  en iyi anaokulu hangisi, en iyi ilkokul hangisi, en iyi ortaokul hangisi, en iyi lise hangisi, en iyi kolej hangisi gibi pek çok soruya yanıt arıyoruz. Amacımız bu sorulara yanıt verebilmektir. Büyükşehirlerden başlayarak zamanla okullar eklenmektedir. Taktir edersiniz ki on binlerce okuldan sadece iyi eğitim veren okulları bulmak zor ve zaman alan bir süreçtir. Bu süreçte sizlerin de desteği önemlidir.

Kaliteli eğitim veren kurumları seçerken nelere dikkat ediyoruz…

Akademik başarı (SBS-YGS-LYS başarısı, sınav taban puanları, sınav ortalamaları), bilgi yarışmalarındaki başarıları, varsa kalite belgeleri gibi değişkenler doğrultusunda titizlikle okullar seçilmektedir (detay için tıklayınız).  Listelerdeki okullar özellikle sbs, lys gibi merkezi sınav verileri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Veli ve öğrenci memnuniyeti, okul önerileri…

Başka bir kalite değişkeni de veli-öğrenci memnuniyetidir. Bu doğrultuda sizlerde ilgili ilçeyi seçip eğitimini beğendiğiniz okullar hakkında bilgi paylaşarak insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Bulunduğunuz İlde-ilçede hangi okulun eğitiminden memnunsunuz? Neden belirterek paylaşın, okul arayan veli ve öğrencilerimize yardımcı olun!..

Siz değerli ziyaretçilerimizin “kaliteli eğitim veren okul” arayan veli ve öğrencilere önermek istediği okul varsa ya da yorumlamak istediğiniz okul, sayfa altlarında yer alan YORUM YAZ kısmından sadece isim yazarak paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca okullarla ilgili sormak istediklerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.

 

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kaliteliokul

Araştırmayı seven, doktora mezunu bir öğretmen. Satranç oynama ve balık tutma en büyük hobileri.

Buna da göz atınız

İstanbul’da nitelikli okullar listesi, İstanbul’da sınavla alan liseler

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Yorum yok

  1. Kızım 493,2688 ile ilimizdeki fen lisesine yerleşti . Kabataş almanca nakillerle yerleşebilir mi? Bu konudaki öngörünüz nedir ? Şimdiden teşekkürler

  2. Hocam nakil sonuçları ni nasıl öğrenebilir iz

  3. Ben 462 puanla maltepe anadolu lisesine yerleştim ama bu hafta yuksel ilhan alanyalı fen lisesi 467ye düşmüş koy hizmetleri de 470 puana ( ama bu puanların üzerinde e okul da önceki hafta yazıyor bayram nedeniyle sonuçlar ertelenmişti de ) sizce ne yapmalıyım okullar başladı uzun süre oldu okulumu sevdim ama hangisi daha iyi olur bilemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim…

    • Okula uyum sağlarsınız. Zamanı sorun etmeyin derim. nakil imkanlarınızı sonuna kadar değerlendirin derim.

  4. Merhaba Ben Anadolu lisesine yerleştim ama fen lisesine nakil yaptırmak istiyorum Aylık nakiller varmış nasıl oluyor kim onaylıyor??

    • Merhaba Ayçanur. Nakil isteyeceğiniz okulda boş kontenjan olmalı öncelikle. Bunu e okul üzerinden takip edebilirsin. Nakil isteyeceğin okula gidip ya da telefon edip detaylı bilgiyi idareden alabilirsin. Başarılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.