Anasayfa / Araştırma yazılarımız / İstanbul’da en iyi devlet ilkokulları araştırması

İstanbul’da en iyi devlet ilkokulları araştırması

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

İstanbul’daki en iyi devlet ilkokulu hangisi? Sizler için İstanbul’da en iyi eğitimi veren devlet ilkokullarını araştırdık. İstanbul’da en iyi devlet ilkokulları araştırması…Bildiğiniz gibi 4+4+4 sistemine geçişle birlikte bazı okullar ilkokul, bazıları ortaokul, bazıları da hem ilkokul, hem ortaokul olmuştur. Mayıs 2013-2016 itibariyle, yaptığımız araştırmanın sonucunda sizler için kaliteli eğitim veren devlet okulları aşağıda verilmiştir. Araştırmada okulların sınav başarıları ve veli-öğrenci memnuniyetleri dikkate alınmaya çalışılmıştır. Veli memnuniyetleri için internet araştırması yapılmıştır. Taktir edersiniz ki, İstanbul gibi büyük bir şehirde tüm okulları araştırmak çok güçtür. Sizler de kaliteli eğitim veren ilkokul önerebilirsiniz. İlçe ilçe okul önermek, ilçedeki okullara yorum yapmak, kaliteli okul arayanlara yardımda bulunmak isterseniz tıklayınız.

en-iyi-ilkokul-hangisi

İstanbul’da kaliteli eğitim veren bazı kurumlar aşağıda listelenmiştir.

Okullar ile ilgili yorum yapmak isterseniz üye olmadan aşağıdan yorum ekleyebilirsiniz, soru ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

İstanbul’da en iyi devlet ilkokullarından bazıları

 • Barbaros ilköğretim okulu (Tuzla) (ilkokul)
 • Şehit Murat Yüksel İlkokulu (Adalar) (İlkokul)
 • Heybeliada ilkokulu (Adalar) (ilkokul +ortaokul)
 • Yeniköy Örfi Çetinkaya İlkokulu (Arnavutköy) (ilkokul +ortaokul)
 • İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu (Kadıköy)  (ilkokul +ortaokul)
 • Erenköy İlkokulu (Kadıköy)  (ilkokul +ortaokul)
 • TEB Ataşehir İlkokulu (Ataşehir)  (ilkokul +ortaokul)
 • Tiryaki Hasan Paşa İlkokulu (Bağcılar)  (ilkokul +ortaokul)
 • Vali Cahit Bayar İlkokulu (Bağcılar)  (ilkokul)
 • Atatürk İlkokulu (Bayrampaşa)  (ilkokul +ortaokul)
 • Sancak Soy İlkokulu (Bayrampaşa)  (ilkokul +ortaokul)
 • Bayrampaşa İlkokulu (Bayrampaşa)  (ilkokul +ortaokul)
 • Haldun Taner İlkokulu (Beylikdüzü)  (ilkokul +ortaokul)
 • 75. yıl Cumhuriyet (Çatalca) (ilkokul +ortaokul)
 • Halaçlı İlkokulu (Çatalca) (ilkokul +ortaokul)
 • Ferhatpaşa İlkokulu (Çatalca) (Anaokulu+ilkokul +ortaokul)
 • Nükte Sözen İlkokulu (Çekmeköy) (ilkokul +ortaokul)
 • Ülkü ilkokulu (Gaziosmanpaşa) (ilkokul +ortaokul)
 • Reşat Nuri Güntekin İlkokulu (Kadıköy) (ilkokul +ortaokul)
 • Toki İlkokulu (Küçükçekmece) (ilkokul)
 • 60. yıl Sarıgazi İlkokulu (Sancaktepe) (ilkokul +ortaokul)
 • Silivri Fatih İlkokulu (Silivri) (ilkokul +ortaokul)
 • Balıbey İlkokulu (Şile) (ilkokul)
 • Üvezli Yıldız Aytaman İlkokulu (Şile) (ilkokul +ortaokul)
 • Farabi İlkokulu (Tuzla) (ilkokul)
 • Hazarfen Ahmet Çelebi İlkokulu (Üsküdar) (ilkokul +ortaokul)
 • 50.yıl Cumuriyet Feridun Tümer İlkokulu (Kadıköy) (ilkokul +ortaokul)
 • Küçükyalı E.C.A.Elgikan İlkokulu (Maltepe) (ilkokul)
 • Şeyhli ilkokulu  (Pendik) (İlkokul+Ortaokul)
 • Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu  (Ataşehir) (İlkokul+Ortaokul)
 • Atatürk İlkokulu (Üsküdar) (İlkokul+Ortaokul)
 • Ata İlkokulu (Üsküdar) (İlkokul+Ortaokul)
İstanbul’daki en iyi ilkokulları belirlemek için yaptığımız diğer araştırmalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Sultangazi ilçesindeki en iyi ilkokulları seçiyoruz. ANKET. Araştırmaya katılmak ya da sonuçları görmek için tıklayınız.

Not: Kaliteli eğitim kurumlarında, nitelik zamanla değişebilmektedir. Hele ki söz konusu ilkokul ise, okul içinde dahi öğretmen niteliğinden kaynaklanan değişiklikler olabilmektedir. Yine de sosyal imkanları iyi olan, merkezi, öğretmen eksiği olmayan kurumları seçmemiz daha mantıklı görünmektedir. İlkokula giden çocuklarınız için, özellikle ilkokul 1-3 arasında öğrenim gören öğrencilerin öğretmen seçimine dikkat etmeniz gerekir.  Öğretmenin niteliği kadar devamlılığı da önemlidir. Okuldan sene sonu tayin isteyecek olan öğretmen yerine, uzun süreli okulda kalmayı düşünen öğretmeni seçebilirsiniz. Öğretmenin devamlılığı gibi eğitimde niteliği düşüren pek çok etmen sayılabilir. Öğretmen seçiminde, o okulda okuyan öğrenci ve onların velileri sizlere hangi öğretmeni seçmeniz gerektiğine ilişkin bilgi verebilir. Bildiğiniz ve memnun kaldığınız devlet ilkokullarını burada yorum olarak paylaşmanız dileğiyle… Bilgi paylaşıldıkça değerlenir…

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

:::kaliteliokullar.com:::

Ar-Ge Birimi

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kaliteliokul

Araştırmayı seven, doktora mezunu bir öğretmen. Satranç oynama ve balık tutma en büyük hobileri.

Buna da göz atınız

Nitelikli okullar listesi ne zaman açıklanacak? Listeye girmesi beklenen bazı okullar

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

72 Yorumlar

 1. Merhabalar
  Kaliteli okul derken içerik nedir? Okulun teknik yeterliliği midir yoksa başarılı olmaları mıdır? Ayrıca okullar arasında herhangi bir başarı sıralaması var mıdır?

  • Merhaba Serdar Bey,
   Eğitimde kaliteye etki eden pek çok faktör var. Bunlardan biri de akademik niteliktir. Bunun da en büyük göstergesi akademik başarı olmaktadır. Bu okullar sbs ortalamalarına göre seçilmiştir. Sadece okulun akademik başarısının yüksekliği yeterli midir, bir okula kaliteli sıfatını eklemek için? Tabiki hayır. O okulda okuyan öğrencilerin ve velilerin ayrıca çalışanlarının memnuniyetleri de önemlidir. Yine okulun fiziksel imkanları, yönetim hizmetleri, öğretim hizmetleri gibi temel değişkenler de etkilidir. Ama bizim bunları araştırmamız çok sınırlı sayıda okul için belki olabilir ama on binlerce okul için bu standartlara ulaşmak mümkün değildir. O nedenle bu sıralama okulun merkezi sınavlardaki başarı ortalamalarına göre yapılmıştır. Başarı yıllara göre değişebildiği için, sizlerin, o okulda okuyanların yorumları önemlidir. Bu liste dışında da okullar mutlaka vardır. Sizler de gözlemlerinizi paylaşırsanız, bu sitenin kuruluş felsefesi olan, iyi, kaliteli eğitim veren okul arayan bireylere bir nevi yardımcı olabilirsiniz. Elbette ki veliler hem netten, hem de kendisi soruşturarak en iyi okulu aramakta ve bulmaktadır. Buradaki okullar en iyi seçenektir demek değil, ama iyi okullardan bir kaçıdır demek istiyoruz.

   • Peki yukarıda ki okul sıralaması, SBS puan sıralamasına göre mi yayınlanmıştır?

    • evet, sbs başarı ortalamaları dikkate alınmıştır. 2011-2012 verileri dikkate alınmıştır. Ayrıca bununla ilgili google de arama yapabilirsiniz. Hatta bununla ilgili milliyet veya hürriyet gazetesinin haberi de vardı. Ama şunu da unutmamak gerek, bir okulun eğitim durumunun ne kadar kaliteli olduğunu orada çalışan öğretmenler, öğrenciler ve onların velileri bilir.

     • hatta şöyle aratın google’de “en başarılı ilköğretim okulları” bir kaç haber sitesinde göreceksiniz istanbul’daki başarılı okulları. Biz bunu şu anki ilkokul, ortaokul olma durumlarına göre güncellemiştik.

     • Merhaba,
      Yararlı paylaşımınız için teşekkürler.
      En kaliteli (başarılı) okullar listesinde sadece 50.sırada bir devlet okulu var ve ismi Barbaros İlköğretim Okulu. (Şimdi ilk okula dönüştürüldü 🙁
      Bu liste sbs ortalamasına göre sıralamış okulları tamam ama,
      bu yorumu yazdığım sayfada listelenen 32 adet okul ise devlet okulu.

      Devlet okullarının kendi içindeki bu sıralaması da mı sbs ortalamalarına göre yapıldı?
      Böyle bir kaynak bulamadım ben internette.
      Sizde varsa linkini paylaşırsanız sevinirim.

      Teşekkürler.

     • Teşekkür ederiz, şöyle ifade edeyim. Okulların büyük kısmı dediğiniz sıralamadaki özel okullar alınmayarak seçildi. yani sbs başarı sıralamasında. Ancak hepsi mi öyle hayır? Yazı yazılmadan önce forum sayfaları tarandı. Yani bu konu ile ilgili net üzerinden memnuniyet yorumlarına bakıldı. Ayrıca İstanbul’da çalışan bir kaç öğretmen arkadaşımızdan da bilgi aldık. Kısacası, listedeki okullar sbs başarısı ve memnuniyete göre seçildi. Ancak tekrar ifade etmeliyim ki bu çalışma herşey değildir. Sadece araştırmalarınıza fikir katmak amaçlanmıştır. Öğretmen değişimi, idare değişimi gibi faktörler; listede iyi olan bir okulu olumsuz da etkileyebilir. Yani süreç değişkendir. Bu noktada sizler de bildiğiniz okullar hakkında yorum yaparak, belki de başkalarına az da olsa yardımcı olabilirsiniz.

 2. Cevap için teşekkürler. Sadece şu nokta aklıma takılıyor:
  Özel okullar ve devlet okullarının birlikte bulunduğu sbs ortalaması sıralamasında sadece 50 okul var ve 50.sıradaki tek okuldan başka devlet okulu yok.
  Bu durumda;
  bu 32 adet devlet okulunun büyük çoğunluğunu sbs ortalamasına göre bu listeden seçmeniz mümkün olmuyor, ilk 50 yerine örneğin ilk 10’ü gösteren bir karma liste olmalı ki içinden devlet okullarını seçebilesiniz.
  Böyle bir liste ben bulamadım, her yerde hep ilk 50 yayınlanmış. Siz de mevcutsa veya linkini biliyorsanız onu paylaşmanızı rica ettim önceki mesajımda. Çok detaylı bir araştırma yapıyorum, yakında bu sayfada sizlerle paylaşacağım. Tekrar bu güzel paylaşımı başlattığınız için teşekkürler. (Liste konusundaki sorumu yanıtlarsanız sevinirim.)

  • Rica ederim, hocam çoğu okulda şu linkten faydalanmıştım http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=25451&rid=2. Ancak okulların hangisinin özel hangisinin devlet olduğunu, ayrıca hangisinin ortaokul hangisinin ilkokul, hangisinin ikisini birden içerdiğini araştırmıştım. Ayrıca forum sitelerinden memnuniyet yorumları yakaladım, arkadaşlardan da bilgi aldığım bir kaç okul daha bulmuştum. Umarım siz daha geniş kapsamlı bir çalışma ortaya çıkartırsınız. Çalışmanızı burada da paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

   • Cevap içiin tekrar teşekkürler.

    Ben evime yakınlığı açısından “İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu” ile ilgileniyorum.
    Listenizde yer alan bir okul bu.
    Sanırım bu liste sbs ortalamasına göre karışık sıralanmış, yüksek puandan düşüğe göre değil.
    Bu okulun sbs ortalamasını bulamadım, çünkü belirttiğiniz linkte bu okul yok. Sanırım bu okul sbs’de linkteki listeye girememiş ama önerilen bir okul diye eklemişsiniz. Doğru mu düşünüyorum?

    Bu okulun sbs ortalaması bilgisi var mı ellinizde?
    Bir de bu okulun mevcut durumu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

    Ayrıca,
    En başarılı olan “Barbaros İlkokulu” da ilgimi çekiyor. Sırf bu yüzden Tuzla’ya taşınmayı bile düşünüyorum.

    Ama karar vermeliyim öncelikle gerçekten de buna değip değmeyeceğine.
    Bunun için de okulun mevcut durumunu bilmek gerekiyor.

    Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunursa çok sevinirim.

    Şimdiden teşekkürler.

    • Rica ederim. İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu tavsiye üzerine yazılmıştı. MEB son 2 yıldır, sbs başarı ortalamalarını toplu şekilde vermedi. Artık yayınlamayacağını açıkladı. Yani toplu listeye ulaşmak çok zor.

     Ankara’da yaşadığım için özellikle buradaki okullar hakkında bilgi sahibiyim. Ancak sitenin kuruluş amacı da zaten insanların okul arayışında birbirine yardımcı olması, fikirlerini ve bilgilerini paylaşmalarıdır. Yazdığınız iki okul hakkında da mutlaka birilerinin bilgisi vardır. Umarım sayfayı görüp bilgi paylaşımında bulunurlar.Bu arada küçük bir öneri olarak şunu belirtmek isterim. Mutlaka siz de düşünmüşsünüzdür. Aklınızdaki okullar hakkında en iyi bilgiyi okulun üç temel öğesi olan öğretmen, öğrenci ve veli verebilir. Öğretmenler biraz ketum davranabilir, çalıştığı kurumu kolay kolay olumsuz yönde eleştirmez. Ancak öğrenci ve veliler daha objektiftir. Eğer ilkokul 1 için okul arıyorsanız, sadece okulun kalitesi değil, belki de en önemlisi sürekliliği olan nitelikli bir öğretmen olacaktır. Bu sene 4 ü okutup okuldan gitmeyecek bir öğretmen bulmak gerek. Düşündüğünüz öğretmenin mezun ettiği öğrenci ve veli görüşleri bu noktada çok yardımcı olabilir. Kısacası okul seçimi çok zor bir süreç. Umarım memnun kalacağınız, kaliteli eğitim veren bir okul bulursunuz.

 3. Merhaba benim kızım İlhami Ahmed Örnekal da okuyor fakat şu sıralar bizde okul arıyoruz
  Bir noktaya değinmeli okulun başarısından çok öğretmenlerin başarısı önemli benim kızımın okuduğu şube ile başka şubeler arasında bile fark var giren öğretmenlerin başarısı önemli bence bizde çok iyi okul diye değiştirmiştik okulumuzu daha önceden zühtüpaşa İÖOundaydı fakat orası İÖO oldu bazı ortaokul öğretmenleride başka okullara geçince kızımı okuldan aldım ama zühtüpaşanın 2 yıl önceki başarısı ve öğrenim sistemi bu seneki İlhami Ahmet örnekala göre daha iyi
  Yardımcı olabileceğim bir şey varsa sorabilirsiniz

 4. Erenköy ortaokulu, Mihriban Boysan Ortaokulu ve Yeşilbahar ortaokulu ile ilgili bilgi verebilecek olanlar var ise minnettar olurum. İş çocukta biter ama koşulları onlar için en elverişli hale getirmek de biz velilerin görevi. Bu üçü arasında takıldım kaldım…

 5. Musa Doğramacı

  Her zaman okuldan ziyade öğretmen önemlidir.
  Gülbağ Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu…
  Bu okulda Aynur öğretmen (2013-2014 dönemi 2J sınıf öğretmeni) neredeyse özel okul seviyesinde öğrencilerini yetiştirmeye gayret ediyor. Kendisini tebrik ediyorum. Çok ilgili bir öğretmen, veliler ile de çok iletişimli bir öğretmen. Öğrencilerini çok iyi tanıyan özelliklerini çok iyi bilen ve bu noktada velileri bilgilendiren ve onlara yol gösteren bir öğretmen.

  • Musa bey merhaba,

   Bu sene başımız çok ağrıdı. Kızım şuan bu okulun anaokulunda. Ancak seneye 1.sınıfa başlayacak. Bu okulda hangi hocayı tavsiye edersiniz.
   Teşekkürler.

 6. merhaba
  ben kızım için Ümraniye tepeüstünde devlet okulu araştırıyorum tavsiyesi olan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim lütfen

 7. merhaba
  ben pendikte oturuyorum kızım için okul arıyor bu konumda yardımcı olursanız sevinirim

 8. Barbaros da 6.7.8. Sınıflar varmı yok ilköğretimmi acil cevap

 9. merhaba,
  Koşuyolu, Üsküdar tarafında pilot okul var mı? varsa ismi ve kaliteli olup olmadıklarını öğrenmek istiyordum,
  yardımcı olursanız sevinirim,
  teşekkürler,
  serkan demir

  • Merhaba, pilot okullar üzerine bir araştırmamız henüz olmadı. Ancak sizin için biraz araştırdım. 2006 yılına ait İstanbul’daki pilot okullara ulaştım. Aşağıda liste. Koşuyolunda öğretmen arkadaşımdan bilgi alabilirsem, okul tavsiyesi anlamında buraya yazarım.
   1. İSTANBUL BAHÇELİEVLER Bahçelievler Kumport İ.Ö.O
   2. İSTANBUL BAKIKÖY Bakıköy İncirlik A. Hamdi Taşpınar İ.Ö.O
   3. İSTANBUL BEYOĞLU Beyoğlu Huviyet İ.Ö.O
   4. İSTANBUL BEYKOZ Beykoz Hacı Numan İ.Ö.O
   5. İSTANBUL BEŞİKTAŞ Beşiktaş Şakir Nedim İ.Ö.O
   6. İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE Büyükçekmece Dr. Hasan Akgün İ.Ö.O
   7. İSTANBUL FATİH Fatih Çapa İ.Ö.O
   8. İSTANBUL FATİH Fatih Çapa Atatürk İ.Ö.O
   9. İSTANBUL MALTEPE Maltepe Küçük Yalı İ.Ö.O
   10. İSTANBUL ZEYTİNBURNU Zeytinburnu Abdülhak Hamit İ.Ö.O

   Tabi bu 10 okuldan bazıları ortaokul olmuş olabilir.

 10. Merhaba,İstanbul Maltepe ye taşındım..oglumu 7. sınıfa nakil ettireceğim..Maltepe cevresinde eğitimi düzgün başarı sıralaması yuksek devlet ortaokulu tavsiyelerinizi bekliyorum… İnternette hiçbir veriye ulasamadım:( Yardımcı olursanız cok sevinirim..

  • Merhaba, sitemize giren binlerce ziyaretçimizden Maltepe civarında oturanlar size yardımcı olacak bilgi paylaşımında bulunabilirler. İstanbul için yaptığımız ortaokul araştırmalarında bulduğumuz okullar aşağıdaki linkte var. Keşke MEB ortak sınav sonuçlarının okullara göre başarısını yayınlasa da veli ve öğrenciler hangi okulun ne kadar başarılı olduğunu görebilse. Malesef MEB sadece okul müdürlüklerine başarı sırasını yolluyor. http://kaliteliokullar.com/kokul/istanbulda-en-iyi-devlet-ortaokullari-arastirmasi/

   • Cevabınız için çok teşekkurler..Evet gercekten internette bilgiye dair hersey sınırsızken bu kadar önemli bir konuda hiç bir veriye ulaşamamak çok manidar ve şaşırtıcı…Söylediğiniz gibi MEB den bu anlamda bir çalişma bekliyoruz..Yada okullar başarı oranlarını sayfalarında zorunlu yayınlamalı… Ama malesef hiç biri yok..Bu durumda Maltepeli velilerden bu konudaki tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum…saygılar Aslı DUMAN

 11. merhaba,kızım için sarıyer bölgesinde ilkokul araştırıyoruz,yeniköy ilkokulu için herhangi bir yorum göremedim,oraya girebilmesi için uğraşıyoruz,çevreden çok olumlu şeyler duyduk. fakat sizin listede yer almayınca biraz endişelendim doğrusu. sarıyer bölgesinde önerebileceğiniz bir okul var mı? gerçekten çok önemli ,günlerdir uykularımız kaçıyo….:((

  • Araştırmamız çok sınırlı malesef. En güncel okul bilgilerini site ziyaretçilerimiz yorum olarak paylaşıyor. Umarım Sarıyer’de oturan, yorumunuzu okuyan ziyaretçilerimiz size yardımcı olabilecek okul öneri ve bilgilerini paylaşırlar. Yeniköy ilkokuluna giden öğrenci ve velilerden en iyi ve güncel bilgiyi alabilirsiniz. Öğretmen + okul kalitesi birleşince gerisi size ve çocuğa kalıyor. İlkokul seçimi önemli. Umarım memnun kalacağınız bir okula gider.

  • Anafartlar ilkokulunda Kemal ve Hasan öğretmeni şiddetle tavsiye ederim.

 12. Istanbul fatihte bildoginiz bir devlet okulu varmi acaba

  • Soru cevap kısmından da sorunuzu oluşturabilirsiniz. Böylece cevaplanma ihtimali artar. İstanbul’daki ilkokullar hakkinda çok bilgim yok malesef.

  • Fatih ilçesinde Hekimoğlu Ali Paşa ilkokulu kadrosu ve öğretmenleri ile fatih ilçesinin en iyi okullarından biridir. Beyazıt Ford otosan İlkokulunu da duymuş olabilirsiniz ancak müdür hakkında çok iyi şeyler söylenmemekle birlikte okulu kendi malı şeklinde görmektedir. Bu da okul öğretmenlerinin motivasyonunu oldukça düşürmekte ve öğretmenler sık sık idare ile problem yaşamaktadır.

 13. ATASEHİR KÜÇÜKBAKKALKOY DE OTURUYORUM KIZIM ICIN ONEREBILECEGINIZ ILKOKUL ISMI BENIM ICIN EGITIMİ COK ONEMLI OZEL YADA UCRETLERI DEVLET OKULLARININ ISIMLERINI SOYLEMISINIZ LUTFEN SIMDIDEN COK TESKKUR EDERIM

  • Maalesef yazıdaki okullar dışında bilgim yok. Yorumunuzu okuyacak olan ziyaretçilerimiz size yardımcı olabilir.

 14. Merhaba kardeşim 3. Sınıfta okuyor Okmeydanı’nda oturuyoruz piripasada okuyor.öğretmeni ve okulundan hiç memnun değiliz konuların hep gerisinden gidiyorlar evde ben anlatıyorum Beyoğlu Çevresinde iyi bi okul bilen varsa yardımcı olabilirmisinz

 15. merhabalar benim bi sorum olucak okullarla ilgili oldugundan dolayı soruyorum burda kardeşimi buraya ilkokula kayt ettirmek istiyorum yabancı uyruklı memlekette ilkokul 4 ci sınf burda ikinci dönemden devam edebilirmi bu arada annemin çalışma izini var o yüzden istiyoruz buraya oluyomu bilgi verirseniz çok sevinirim tabi devlet okulu yatılı okullarlada ilgili bilgilere açıgım beşiktaş ortaköy civarlarında olsa daha iyi olur şimdiden tşkr ederim 🙂

 16. K çekmecede en kaliteli ortaokul hangisi acaba

 17. merhaba,
  60.yıl Sarıgazi ilköğretim okulu hakkında bilginiz var mı acaba. sınıf sayısı, öğretmen vs. çalışmanız için çok teşekkür ederim.

 18. Merhaba,
  İstanbul Pendik’te öğrenci ve öğretmen kalitesi iyi bir ortaokul tavsiye debilecek olan varsa yardımcı olabilirmisiniz.

 19. Arkadaşlar yardımınıza ıhtıyacım var oglum ortaokula baslıycak uskudarda ataturk ortaokulu ıcın ıyı seyler duydum ama kafam karıstı herkes baska bısey dıyo bana yardımcı olursanız egıtımı ıyı olan tam gun arıyorum calısan anneyım

 20. Kızımın Okuduğu okul olan Üsküdar Atatürk Ortaokulunu Şiddetle öneririm.Akademik başarısının yanı sıra teknolojik donanıma sahip, beyaz bayrak . Yeşil bayrak ve mavi bayrak sahibi. Bir çok ulusal ve uluslararası. Proje de yer alıyorlar. Ayrıca sanata ve spora da Önem veriyorlar.Çok güzel bir akıl oyunları laboratuarı ve fen laboratuarı var ve en önemlisi çocuklar okula severek gidiyorlar.

 21. Pendik’te 2.sınıf eğitimi iyi olan okul ve öğretmen hakkında bilgisi olan varmı? Kızım şuan süreyyapaşa ilköğretim okuluna gidiyor fakat memnun kalmadığım çok yönü var yardımcı olursanız sevinirim

  • Pendik’te oturan ya da çocuğu buradaki ilkokullarda okuyan velilerimiz size yorumlarıyla yardımcı olabilir. Pendik’te, bizim araştırmamızda tek okul var. Tabi bunun dışında eğitimi iyi olan ve bizim bilmediğimiz daha çok okul vardır. Yorumlarınız ile en güncel bilgiye sizler sayesinde ulaşabiliriz. Özellikle öğretmen seçimi önemli tabiki…

 22. Merhabalar;

  Oğlumuzu Caddebostan Irmak okuluna yazdırmayı planlıyoruz. Yorumlarınızı alırsam memnun olurum

 23. İstanbul kartalda ikamet etmekteyim ve oğlum için pilot ve kaliteli okul araştırmaktayım ona göre yerleşim yapacam cvplarsanız sevinirim

  • Forum sayfamızda konuyla ilgili bir konu başlattım. Maalesef Kartal’daki okullar hakkında bilgimiz yok. Ancak o bölgede oturan site ziyaretçilerimiz sizlere yardımcı olacak yorumlarda bulunabilirler. Ayrıca facebook sayfamızda da konuyu paylaşıyorum.

  • Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu Kartalın en iyi ilkokullarının başında gelir. İdaresi, öğretmenleri ile birlikte tam kadro eğitim hizmetini yürüten merkezi okullarından birisidir. Ayrıca gezileri ve diğer sosyal faaliyetleri ile de memnun kalırsınız.

  • Şehit Er Yıldıray Biroğlu İlkokulu, öğretmen: Fatih Akın

 24. çalışananne

  Öncelikle böyle faydalı bir araştırma yaptığınız için teşekkürler. Veliler olarak bizlere yardımcı olmaya çalışan bir site oluşturmuşsunuz. İstanbulda o kadar çok okul var ki bunlardan hangisi iyi bilmek çok zor. Bir de belirttiğiniz gibi öğrwtmen değişikliği de olabiliyor. İyi bir devlet ilkokulu bulmak gerçekten çok zor. Özel okullara mı gitsek hocam. Orada da memnun olmayan arkadaşlarımız var. Yani ne yapacağız bilemiyoruz. İstanbulda dünya ilkokul var ama biz kararsız kaldık. Tardımcı olursanız seviniriz. Teşekkürler

 25. Hocam kurtköy civarında hangi ilkokulu önerirsiniz. Bilen arkadaşlar yazabilir mi

 26. hocam barbaros ta ortaokul varmı? kimi yerde var yazıyor kimi yerde yok. ayrıca okul deniz harp okulunun içindeymiş. disarıdan ögrenci alınıyormu yoksa sadece asker ögrencilerimi okuyor. tesekkürler

 27. Merhabalar, SBS puanında kaç puan ve yukarısı başarılı sayılabilir?

  • Merhaba, sizin istediğiniz yani hedeflediğiniz okula yetecek puan başarılıdır diye düşünüyorum. Amaç istediğiniz okula girmek. Bu soru kişiye göre değişir. Amacınız fen lisesi okumak ise 450 puan ve üzeri iyi sayılabilir. Amaç sağlık meslek okumak ise 390 üstü iyi bir puandır. Amaç kaliteli bir anadolu lisesi okumak ise yine 450 puan ve üstü. İstediğiniz lise türü önemli.

 28. bu anlamda hiçbir devlet okulu bize cevap veremiyor gibi bir sonuç çıkıyor?

 29. Şöyle bir soru sorsam; İyi/elit bir sosyal çevre de diğer devlet okullarına göre başarıl bir devlet okulu mu, iyi olmayan bir sosyal çevre de özel okul mu tercih edilmeli?

  • İlginç ve bir o kadar da güzel bir soru. Daha önce bu şekilde bir soruyla karşılaşmamıştım.

   Elit bir semtte bir devlet okulunun ne gibi +ları ve -leri var:

   Artı yönler:

   *Bölgenin eğitim seviyesi nispeten yüksek olacaktır. Bu da ailede başlayan eğitimi başarılı kılacağı için okul başarısını da olumlu yönde etkileyecektir. Pek çok eğitimci bilir ki eğitimde başarıda ailenin çok büyük etkisi vardır. Bu elit semtteki okulların en büyük avantajıdır.

   *Başka bir artı yönü de öğretmenler ve idare sorgulayıcı veliler ile karşılaşacağını bildiği için işlerinde çok daha gayretli olacaktır.

   * Okul dışı ortamda güvenlik sorunları nispeten daha az olacaktır.

   Eksi yönler:

   * Devlet okullarında nihayetinde devlete atanan, aldığı maaşlar ile mutsuz bir profil çizen, ya da işini sevmeyen öğretmen ya da idareciler ile karşılaşma ihtimaliniz vardır. Özel okullarda bu karşılaşmalar olabilir ama denetim çok daha etkili olacağı için müdahale edilir ve personel seçiminde çok daha titiz davranılır.

   * Okulların fiziksel ve teknolojik donanımları çok iyi olmayabilir. Okuldaki öğretmen ve idareciler illa ki özeldekiler gibi ilgili olmayabilir (İstisnalar tabiki vardır.)

   İyi olmayan bir semtte özel okulun ne gibi + ve – leri olabilir?

   Artı yönler:

   * Kolejler için semt önemli midir? Evet. Öğrenci sayılarını yükseltmede en önemli etken kolejin bulunduğu semttir. Ancak marka olmuş, Türkiye genelinde herkesin bildiği kolejler için semt faktörü çok önemli değildir. Kalitesini standartlaştırmış, makine düzeninde işleyen kolejlerde güvenlikten fotokopi çekimine kadar herşey bir düzen içinde olacağından semt çok önemli değildir.
   * Kolejler öğretmen seçiminde ve denetiminde çok daha titizdir. Öğretim kalitesine çok önem veren kurumlardır.
   * Devlet okullarında aynı öğretmenlerin vereceği etütler yerine; kolejler çok daha nitelikli kurslar ile sınavlara hazırlayabilir.
   * Sosyal etkinlik çeşidi, öğretmen ilgisi, teknolojik imkan vb. etkenler kolejlerin artılarıdır.
   * Not bakımından da devlet okulları kadar katı olduklarını düşünmüyorum. Sınavlara çok daha iyi hazırlanır.

   Eksi yönler:

   *Yeni açılmış bir kolej, öğrenci kotasını doldurmak için standartlarını düşürecek öğrenci alımlarına girişebilir. Bu durumda sosyla çevre ve semt önemli bir sorun teşkil edebilir.

   * Çok sayıda kolej açıldığı için seçiminde sorgulayıcı olmak gerekir. Araştırmayı iyi yapmak gerekir.
   * Arkadaş grubu genellikle ekonomik açıdan iyi olan aileler olacağından, kolej öğrencilerinde her istediklerini elde etme, şımarma ve özgürlük hissi fazlasıyla gelişebilir. Bu durum aile eğitimi ile çok yakından ilgilidir.Çocuğunuza güveniyor iseniz zaten arkadaş seçiminde de sıkıntı yaşamayacaktır.

   Kısaca özetlersek; zor bir soru. Ancak artıları ve eksileri ile değerlendirerek karara kendiniz ulaşabilirsiniz.

   İyi günler…

   • Merhaba atasehir bölgesinde 1.ci sinif bu dönem için okul arıyorum onerebileceginiz okul ve öğretmen yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tesekurler

 30. Merhaba,
  şişlide tavsiye edebileceğiniz kaliteli devlet okulları var mıdır? kızım bu sene ana sınıfına başlayacak. normal okulada aynı yerde devam etsin istiyorum. fikir verebilirseniz sevinirim.

 31. Pendik için ilkokul önerisi yapacak biri var mı? ACİL..

 32. Merhaba istanbul atasehir bölgesinde bu dönem için 1.ci sinif okul ve öğretmen onerilerilerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanızi rica ediyorum

 33. Merhabalar,

  Ben Anadolu dolu yakasında iyi bir öğretmen arıyorum Erenköy-Kadıköy-ataşehir tarafında yardımlarınızı rica ediyorum

 34. merhaba,
  bahçelievler ya da bakırköy bölgesinde tavsiye edebileceğiniz bir ortaokul var mı acaba? eskiden isim yapmış okulların bir çoğunu şuan tavsiye etmiyorlar. ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz lütfen?
  teşekkürler

 35. Serdar Yıldırım

  buradaki sıralama hangi yıla ait?

  • Araştırma 2013 yılında yapılmıştır Serdar bey. Okullar sıralanmamıştır, çeşitli kriterlere göre seçilmiştir. Okul memnuniyetleri doğrultusunda eklemeler ve güncellemeler yakında yapılacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

 36. Merhaba ,
  Oğlum için ılhami Ertem ortaokulu ile ilgili yorum almak isterim.
  Acaba yardımcı olabilirmisiniz
  Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  • Merhaba Sinem Hanım,
   İlhami Ertem Ortaokulu ile ilgili doğrudan bir araştırmamız yok. Ancak Kadıköy’de bulunan en iyi ilkokul hangisi? isimli araştırmamız devam etmektedir. An itibari ile bahsettiğiniz okul en çok oyu almış durumdadır (7/38). Ziyaretçilerimizden okulu yakınen bilenler var ise; akademik başarı, öğretmen tavsiyesi, fiziksel imkanlar, teknolojik imkanlar, güvenlik, ulaşım vb. buradan yorum olarak paylaşırlarsa size ve bu okulu arayan diğer velilere de yardımcı olmuş olurlar. Bahsettiğim ilgili araştırma sonuçları (Kadıköy’de en iyi ilkokullar araştırması) şu linktedir: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQSRonpJsh-FhVAvlDSXbUFKq-IM9YbQ5W8rc6lEak7Amzkw/viewanalytics Umarım yardımcı olabilmişimdir. İlginiz ve katkınız için teşekkür ederiz. Sayfa Yöneticisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.