Anasayfa / Kaliteye Dair / İyi ki öğretmen değilim dedirten 7 şey

İyi ki öğretmen değilim dedirten 7 şey

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

İyi ki öğretmen değilim çünkü;

1- Aynı şeyleri defalarca anlatacak kadar sabırlı değilim.

2- 40 kişilik sınıflarda bir birini yiyen, durdan sustan anlamayan öğrencilerle 40 dk geçirmiyorum.

 

3- Öğretmen maaşları için alaycı yaklaşımlara maaruz kamıyorum.

4- Y.lisans veya doktora yapmanın pek de bir artısı yok.

5- Veliler dahil her meslek grubunun basitçe yapılabilebilecek bir iş olarak görülmesine katlanamazdım.

6- Tatillerim bile her ortamda başıma kakılmıyor. Yıllık izinlerim var istediğim anda kullanabiliyorum. 

 

7- Özel derslerle ya da ek iş bulma derdinde değilim. Sadece işime odaklanıyorum.

Bir meslek ki herkesin ahkam kestiği, herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir şeklinde algılanan, pek çok kişinin hakkında rahatlıkla bir şeyler söylediği ve küçük görülen bir meslek… Maalesef eski saygınlığı o kadar da kalmadı. Dizilerde bile öğretmen maaşının düşüklüğü vurgulanabilecek bir meslek… Bedavadan tatillerde bile yatarak maaş alınan bir meslek… Bir eğitimci olarak maalesef pek çok olumsuz yorumlara maaruz kalıyoruz. Bu yazımda bu olumsuzluklara karşı bir tepki olmasını amaçladım. Bir sonraki yazımda “iyi ki öğretmenim çünkü;” şeklinde karşınızda olacağım. Saygılarımla.

Eğitim uzmanı

Enkaliteliler.com

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Sınav tarihleri seçim nedeniyle güncellendi, YKS ne zaman yapılacak?

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.