Anasayfa / Etkili Ders Çalışma Yöntemleri / Kaliteli ders çalışma yöntemleri-Uzun süreli ders çalışma taktiği- yazı IV

Kaliteli ders çalışma yöntemleri-Uzun süreli ders çalışma taktiği- yazı IV

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Çoğumuz günde 3-4 saat hatta 6-10 saat çalışmak isteriz ancak 1- 2 saat çalıştıktan sonra sıkılırız, sonra 10 dk, 15 dk ara vereyim derken bir daha o gün ders çalışmayız. Bu bahsettiğim durum çoğumuzun başına gelmiştir. Bu durumu aşmak için bir kaç yöntem sayabiliriz.

* ilk önce en sevdiğiniz ders ile çalışmaya başlayın

* Dersler arasına molalar koyunuz, bu süreçte balkonda temiz hava alabilirsiniz, bu süreci ayakta ve mümkünse evin değişik odalarında geçirin yani ders çalıştığınız odada geçirmeyin.

* Dersleri sayısal-sözel-sayısal olarak çalışma sırasına koyunuz. Örneğin Türkçe dersini çalıştıktan sonra matematik sonra sosyal ardından fen gibi bir sözel-bir sayısal ders çalışılırsa sıkılma en aza iner.

* Ders çalışmalarının sonunda kendinize ödüller koyun, bilgisayar oyunu, çikolata, nette gezinme gibi beğendiğiniz şeyleri ödül olarak koyabilirsiniz.

Bu yöntemler sizin ders çalışma sürenizi uzatacaktır.

 

kaliteliokullar.com/kokul

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kaliteliokul

Araştırmayı seven, doktora mezunu bir öğretmen. Satranç oynama ve balık tutma en büyük hobileri.

Buna da göz atınız

MEB 2023 EĞİTİM PLANINI AÇIKLIYOR

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …