Anasayfa / Etkili Ders Çalışma Yöntemleri / Kasım TEOG yaklaştı nasıl çalışmalıyız, stratejimiz ne olmalı

Kasım TEOG yaklaştı nasıl çalışmalıyız, stratejimiz ne olmalı

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Evet değerli öğrenci arkadaşlarım. Bu yazımda sizlere, TEOG sınavına yaklaşık 1 ay kaldığını ve bu süreçte nasıl çalışırsak daha güzel sonuçlar alabileceğimize dair bir yazı yazmak istedim. Umarım faydalı olur:

1- Konu eksiğiniz kalmasın

Konu eksiğinizi kapatın. Anlamadığınız konular için öğretmenlerinizden destek alabilirsiniz.

2- Çok soru çözün

Test türü sınavlara en iyi hazırlanma şekli çok soru çözmekle olur.  Mutlaka soru çözün. Günde 50-100 soru çözmeye çalışın.

3- Çözemediğiniz ya da güzel soruları bir deftere yazın

Güzel soruları ya da çözemediğiniz soruları deftere yazın. Çözümlerini sınava girmeden çnce hızlı bir şekilde tekrar edin. İnanılmaz faydalı olacaktır. Lise yıllarında ben her ders için bir soru ve formül ajandası tutmuştum. Deneme sınavlarından önce ya da okul sınavlarından önce tekrar ederdim.

4- Çıkmış soruları çözün

Çıkmış soruları çözmek iki şekilde katkı sağlar. 1- Sınavın zorluğunu aşağı yukarı tahmin etme imkanı sağlar. 2- Genelde sınavlarda benzer tip konu ve sorulardan çıkar. Soru mantığını kapmanı sağlar. Çıkmış soruları zaman tutarak çözmelisiniz. Gerçek sınavmış gibi. Böyle daha verimli olur.

5- Sınavdan bir gün öncesine kadar çalışın

Sınavdan bir gün öncesine kadar çalışabilirsiniz.

6- Sınava rahat girin

TEOG sınavlarına rahat girin. Aşırı stres size dezavantaj olur. Elinizden gelini yaptınız. Bu noktada ailenin de bu yönde telkinde bulunması gerekir.

7- Sınavdan önce atma teknikleri geliştirin

TEOG sınavında yeni bir gelişme olmaz ise yanlış doğruyu götürmüyor. Yani boş soru bırakmak yerine atınız. Atma teknikleri ve tez çözme teknikleri ile önceden hazırladığımız sunuyu incelemek için tıklayınız

*Her hakkı kaliteliokullar.com/kokul’a aittir. Link vererek diğer web siteleri kullanabilir.

Eğitim danışmanı

kaliteliokullar.com/kokul

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Elveda yardımcı doçentlik, hoş geldin Dr. Öğretim Üyeliği

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir yorum

  1. Mehmet Yeşilçay

    Merhaba ben fatihte oturuyorum akşemssetin mah kızım orta okula geçti ve iki okul arasında tercih yapmamız lazım Hırkaişerif ve Oruçgazi hangisi daha iyi yardımcı olurmusunuz teşekürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.