Anasayfa / Kaliteye Dair / LGS soru çözümleri ve sınav yorumları, LGS zor muydu?

LGS soru çözümleri ve sınav yorumları, LGS zor muydu?

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

8. sınıfların hazırlandıkları LGS bitti. LGS matematik zor mu?, LGS sözel zor mu? LGS sayısal zor mu? Sınav soru ve cevapları, lgs çözümleri, LGS Türkçe zor mu?, LGS fen bilimleri zor mu? gibi soruları herkes birbirine soruyor. Özellikle matematik dersi zor bekleniyordu. Gerçekten de matematik zor muydu? Sınavla ilgili aşağıdan yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sınav anketimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ankete katılmak için ve yorum yazmak tıklayınız.

ANKET VE YORUM

Anketin sonuçlarını görmek için tıklayınız.

 

Sabah 9.30’da 1. oturum başladı ve 75 dakika 50 soruya yanıt verildi. Sınavın sözel kısmı tamamlandı. Sözel bölümde sekizinci sınıf Türkçe dersinden 20; din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 10’ar soru bulunuyordu. Sınavın sayısal ayağı ise 11.30’da başladı ve 40 soruya 60 dakikada cevap verilmesi istendi. Bu bölümde matematik ve fen bilimlerine ait 20 şer soru soruldu. Sınav 12.30’da sona erdi.

MEB soruları yayınladığı anda soruları cevap anahtarları ile birlikte aşağıdaki linkte görebileceksiniz. Ayrıca fen bilimleri ve matematik LGS sorularının çözümü youtube 28.5 hoca kanalında yayınlanacaktır.

LGS SORU VE CEVAPLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

SAYISAL KİTAPÇIĞI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZEL KİTAPÇIĞI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

ANKARA’DA EN İYİ ORTAOKULLAR (MEMNUNİYETE GÖRE)

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …