Anasayfa / Kaliteye Dair / Lise taban puanları (Güncel-2015)

Lise taban puanları (Güncel-2015)

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Lise taban puanları (Güncel-2015), 2015 yılı lise tapab puanları, 2015 lise puanları
TEOG I VE II. dönem sınavları bitti. Geriye ne kaldı? Sınav sonuçları açıklanacak ve tercihler yapılacak. Peki fen liselerinin taban puanları, Anadolu liselerinin taban puanları, sağlık meslek liselerinin taban puanları, imam hatip liselerinin taban puanları ne? Hangi lise kaç puan ile kapattı? Lise taban puan puanları ne? Bu soruların cevaplarını herkes merak etmeye başladı. İşte size en güncel lise taban puanlarını sunuyoruz. Aşağıdaki linki tıklayarak lise taban puanlarına erişebilirsiniz.

İşte lise taban puanları

2013 ve 2014lise  taban puanlarına ulaşmak için tıklayınız.
Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

İstanbul’da nitelikli okullar listesi, İstanbul’da sınavla alan liseler

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

125 Yorumlar

 1. Yağmur Yapağcı

  Çiğli Fen Lisesi 475 değil mi burada 455 gösteriyor ? Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi de 490 diye gösteriyor her yer, fakat burada 485 diyor .

  • Bu sayfa en güncel hali. Yani son nakiller ile giren en düşük puanlı kişi anında güncelleniyor. Demek istediğim şu: diğer sitelerde ilk yerleştirme sonuçları verilmiş olabilir. Bu sayfada ise en son nakil sonuçlarında oluşan puanlardır. Eylül son haftasına kadar nakiller yapıldı ve puanlar buraya kadar indi. MEB ile eş zamanlı olarak bu sayfadaki bilgiler otomatik güncellenmektedir.

 2. puanım 449.5 puanı 431 ila 433 olan bir lise gelir mi

  • Yukarıdaki pencerede lise taban puanlarının en güncel halini bulabilirsiniz. Bu puanların oluşumunda en son yapılan nakiller baz alınmaktadır. Bu nedenle ilk yerleştirmede bu puanlar pek çok lisede muhtemelen yükselecektir. 430 puanlar 455 lerle kapatabilir. Belkide 440 larla. Bu sene puanların nasıl bir eğilim izleyeceği (yani lise taban puanları düşecek mi çıkacak mı meselesi) 24 haziranda teog sonuçlarının yüzdelik dilimleri açıklandığında belli olacaktır. O zaman tahminlerimiz çok daha tutarlı olacaktır. 24-25 haziran gibi kaliteliokullar.com/kokul’u takip edin ya da sorunuzu güncelleyiniz. Başarılar.

 3. Puanim simdilik 466 gibi geliyor . Isparta tenzile erdogan anadolu lisesiyle afyon kamil miras anadolu lisesini düşünüyorum fakat bunlari tercihte yazarken siralamam onemli so nradanda nakil yapilabiliyo ama yinede ilk tercihte istedigimiz yerin cikmasi onemli bu sene cunku ek yerlestirme yok . Sizce bu iki lise arasindan hangisinin eğitim kalitesi yuksektir. Sizce hangisini secmeliyim ?
  LUTFEN YARDIMCI OLUN.

  • Bu iki lise hakkında da bilgim yok maalesef. Ben olsam okulda okuyanlardan en güncel bilgiyi almaya çalışırdım. Pek tanıdığım yoksa okula gider müdür yardımcılarından okul başarısı hakkında bilgi alırdım (çekinmeden). Okulu gezer yakından görürdüm. Bunların hiç birini yapmayacak isem en basit ve en etkili yollardan biri olan; okulun taban puanına bakardım. Hangi okulun geçen seneki taban puanı yüksekse onu öne yazardım. Taban puanı büyük olan okul nispeten daha iyi bir okuldur. Bu okulları pek bilmediğim için detaylı yazamadım maalesef: Sadece strateji çizmeye çalıştım. Umarım faydası olmuştur. Başarılar dilerim.

 4. hocam merhaba ben teog puanımı tahmini olarak 482 olarak hesapladım ankara atatürk anadolu lisesine girme şansım nedir ?

  • Merhaba, öncelikle tebrikler. Güzel bir puan. ankara Atatürk anadolu Lisesi yukarıdaki en güncel lise taban puanlarından baktıysanız 483,569. Yani en son giren kişinin nakil sonucu oluşan puanıdır. (10 ve 11. sınıflarda bu sene nakil sistemi değişince puanlar düşmüştü Ancak mahkeme nedeniyle bu uygulama bitirildi.) Sorunuzun özüne dönecek olursak; puanınız geçen seneki en küçük puana çok yakın. Bu sene yerleştirme sistemi değişti. 25 tercih akabinde 3 lü tercijlerle üç dönem nakil yapılacak. özel okul sayısı bir hayli arttı. nakil sayısı geçen yıl daha fazlaydı. Bu faktörleri düşündüğümüzde okul taban puanları ilk etapta yüksek seyredebilir. Belki son nakillerde olabilir. Tercihlere kadar yeni bir gelişme olmaz ise ben bu sene lise taban puanlarının özellikle Atatürk, Ankara fen gibi popüler liselerin puanlarında artış bekliyorum. Listenizin başlarına yazın, ancak ilk yerleştirmede olmasa bile nakillerde gelebilir diye düşünüyorum.

 5. merhaba benim puanım okul puanlarıyla birlikte 490,17 oluyor. Kabatas Erkek Lisesi’ni ilk tercihim olarak yapacagım 2.tercihim ise Çapa Fen Lisesi olacak. İkisinden birine girme şansım nedir?

  • Kabataş erkek lisesi 492 altına inmemiş bir okul. Çapa fen lisesi ise 488 ile son nakillerde taban puanını oluşturmuş. Çapa fenin puanı ilk atamada 490 üstü olur diye bekliyorum. Kabataş da 494 üstü. İlk 25 tercih sonuçlarından sonra üç dönem nakil tercihleri olacak. Bu süreçte puanlar biraz daha gerileyebilir. Kontenjan artışı olursa puanlar düşebilir. Ancak şu ana kadar böyle bir durum söz konusu değil. Özellikle ilk 25 tercih sonucunda pek çok okulun taban puanlarında ciddi yükselmeler bekliyorum. Ama sakın ola takibi bırakmayınız zira nakil süreçlerinde çok ciddi puan düşüşleri olabiliyor.

 6. merhaba benim puanım 479 tahmini olarak .kartal anadolu imam hatip lisesine gitmek istiyorum taban puanı 475 acaba yükselir mi bu okula gidebilir miyim ? puanıma göre önerebileceğiniz okul var mı ? teşekkürler

 7. benim sorum bakıröy mesleki ve teknik anadolu lisesiyle alakalı ben 2016 döneminde sekize geçicem ve ileride pastacı olmak istiyorum ve bu bölümde bakkıröy mesleki ve tekni anadolu lisesinde mevcut ancak burada yiyece-içecek dalına yer verilmemiş başka sitelerden baktığımda ise puanı 243 olarak görünüyordu ancak benim okul puanlarım falan gayet iyi ve teogdada 243 ten fazla bir puan yapabileceğimi düşünüyorum ancak pastacılıktanda vazgeçemiyorum önerebileceğiniz başka pastacılık dalı olan bir lise var mı?veya bakırköy mesleki ve teknik anadolu lisesi iyi mi?

 8. puanım buradaki hesaplamaya göre 49,557 çıkıyor çapa fen lisesi,kabataş,çağaloğlu anadolu lisesi bunlardan birine girebilirmiyim

 9. benim puanım 490,557 çıkıyor çapa fen lisesi,kabataş,cağaloğlu anadolu lisesi bunlardan birine girebilirmiyim

  • Bu sene puanlarda değişiklik olması kuvvetle muhtemel. Yüzdelik dilimleri görmeden pek sağlıklı yorum yapamayız. 24 haziranda daha net bir şeyler söyleyebiliriz.

 10. Ersel ELBAŞIOĞLU

  Merhaba, 489,6 küsur puanla özel bir okulun IB programını uygulayan lise kısmından %100 burs alabiliyoruz 5 sene boyunca. Aynı zamanda CAL’e de girebiliriz gibi gözüküyor. Geçmişi, kurum kültürü ve Almanca konuşulan ülkelerde üniversite okuma şansı veren CAL’i mi tercih etmek gerek yoksa dünyanın 147 ülkesinde geçerli olan IB diploması veren ancak LGS sınavında çok çok iyi okullara girme şansı olmayan özel okula mı? Böyle diyorum zira okul yöneticisi açık açık IB diploması ve LGS sınavları %100 beraber yürümez diye açıkça belirtti…

  • İleride Türkiye’de bir üniversite okulak istiyorsanız LGS-LYS uyumlu yani oyunun kuralına uygun eğitim veren okullar daha mantıklı. İlla ki bu seçenekte de yurt dışı eğitim mümkün. Ama özellikle yurtdışında bir üni veya hayat düşünüyorsanız IB diploması ile kaliteli bir eğitim almak mantıklı görünüyor. Ben olsam ne yapardım? LGS-LYS uyumlu köklü ve kaliteli bir kolej seçerdim heralde (burslu). Başarılar.

  • Teşekkürler

  • Merhaba 489 ile %100 burslu girilebilen lisenin adını öğrenebilir miyim ?

 11. Merhabalar, şu an TEOG puan hesaplama sitelerine göre tahmini puanım 492 civarı. %100 burs alabileceğim özel okullar var ve yeni taşınacak olduğumuz Beylikdüzü’ndeki evimize de Fatih civarı yoğunlaşmış yüksek puanlı okullardan daha yakın. Ancak altta yazan bir arkadaşımız IB ile üniversite sınavlarının beraber yürümeyeceğini belirtmiş ki konuştuğumuz okullar IB programı uygulamakta. Kafamız ailecek çok karışık, yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Sizce 492 puanımla burslu olarak evime nispeten daha yakın bir özel okula mı gitmeliyim yoksa evimden uzak Kabataş, Cağaloğlu gibi okulları mı tercih etmeliyim? Bir de son olarak; önerebileceğiniz, körelmeyeceğim bir özel okul var mıdır?

  • Zor bir soru. Dersaneler kapatılmamış olsaydı kesinlikle kabataş, cağaloğlu derdim. Dedim de (geçmiş yazılarımda). Ancak ülkemizde yeni bir döneme girildi aslında. Özel okullar hızla arttı ve kalite sorunu baş gösterecek. Kolejler arasında çok fark var. Size uygun olanını seçmek zor. Ankara’da olmam nedeniyle buradaki okulları nispeten daha iyi tanıyorum. Devlet mi kolej mi sorusuna iyi bir kolej olmak şartıyla kolej derim. Burslu kaliteli bir kolej size artı katacaktır. Sınava çok iyi hazırlayacak okul derslerinde gereksiz kasıntılardan kurtulacaksınız. özeli seçerken derece yani seviye sınıflarını bozmayacaklarına dair emin olun. buna dikkat edenler zaten büyük ve köklü kolejler. Ancak yeni açılan bir koleje gidecekseniz seviye sınıfları homojen olsun yani aynı sınıfta 400 alan ile 450 üstü alanlar olmamalı. İstanbul için özel okul tavsiyem maalesef şu aşamada yok. Başarılar.

 12. Merhaba, Puanım 493 olarak hesapladım. Özel Eyüpoğlu, Üsküdar Amerikan lisesi Çekmeköy gibi okullarda burs alabiliyorum fakat İstanbul Erkek veya Kabataj puanları düşerse onlara da girebilme ihtimalim olabilirmi. Hangisini tercih etmem benim için daha iyi olur. Sizin önereceğiniz bir okul varmı. Kararsız kaldım. Teşekkür ederim.

  • Merhaba, İstanbul Lisesi zor görünüyor ama kabataş belki nakillerden gelebilir. Bu sene özellikle kaliteli eğitim veren kolejlere ilgi fazla olacaktır. Dershane imkanları kalktığı için genel eğilim kolejlere kaymış durumda. Daha öncede belirttiğim gibi, geçmişte kolej yerine devlet okulunu önerdim; bu sene ise işler değişti. Burslu bir özel okul tabi köklü ve kaliteli olanı tercih edilebilir. İstanbul’daki özel okullar hakkında çok detaylı bilgim yok. Ancak kendiniz iyi bir araştırma ile seçim yapabilirsiniz. Araştırırken okulda okuyan öğrenciler ve onların velileri objektif bilgi sağlayabilir. Tabi kolejleri yerinde gidip görmenizi, aklınıza takılanları sormanızı tavsiye derim.

 13. puanım 445-450 hangi okulu tavsiye edersiniz. Özel bir okulda fen lisesimi yoksa devlet Anadolu lisesimi ?? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Ekonomik açıdan zorluk olmayacaksa özelden yana tercihim olur. Ancak iyi bir araştırma şart. kalkıp da sizin sınıfınızda 390 alan ile 450 alan aynı sınıfta olacaksa o özel okula gidilmez. o nedenle iyi araştırın. Geçmiş yıllarda özel okul mu devlet okulumu dediklerinde devlet derdim. Şimdi niye demedim? Çünkü devlet okullarında hafta sonu kursları ile sınavlara hazırlanacaksınız. Kolejler ise eğitimin içinde direk sınava hazırlık imkanı verebilmekte, okul notlarında da çok fazla kasmamaktadır. Ayrıca ilgi ve alaka da cabası. Devlet okullarında maalesef bunlar handikap durumuna düştü. Karar sizin. Başarılar

 14. Puanım 485,3 hangi okulu tavsiye edersiniz? çapa fene nakillerle yerleşebilir miyim? özel lise mi devlet lisesi mi? devlet liselerinden özel liselere geçiş var mı?

  • Pazartesi günü yüzdelik dilimler açıklansın yazalım daha iyi olur. özel mi devlet mi sorusuna kaliteli bir kolej her zaman daha iyidir (dersane imkanları kapandığı için). Burslu ise tercih edilebilir. Maddi duruma göre kaliteli bir devlet okulu da olabilir.

 15. Puanım 485.1863 Atatürk Anadolu Lisesi mi yoksa Gaz Anadolu’yu mu tavsiye edersiniz?

  • Atatürk Anadolu’ya bitik diyor herkes… ama ben AAAL’i tavsiye ederim. Gazi Anadolu’yu ikinci tercihe yaz, hangisi tutarsa.

  • Puandan ziyade yüzdelik dilimlere bakınız. İnşallah olur.Nakillerde de şansınızı deneyin. Evet geçen sene 483,569 ile kapatmış Atatürk ama yüzdelik dilimine de bakınız. Asıl önemli olan yüzdeliklerdir. Gazi mi Atatürk mi derseniz Atatürk Anadolu daha iyi bir lisedir.

  • Puandan ziyade yüzdelik dilimlere bakınız. İnşallah olur.Nakillerde de şansınızı deneyin. Evet geçen sene 483,569 ile kapatmış Atatürk ama yüzdelik dilimine de bakınız. Asıl önemli olan yüzdeliklerdir. Gazi mi Atatürk mi derseniz Atatürk Anadolu daha iyi bir lisedir.

 16. merhaba benim puanım 483 bursadaki ımkb fen ve tofaş fen liseleri puan bakımından oluyor fakat yüzdelik dilimim olmuyor girme şansım var mı

 17. Merhaba, birçok sorum olacak… Hepsini cevaplandıran olursa sevinirim, zira kafam çok karışık.
  1- Bize 29 Haziran 2015 tarihinde gelen yüzdelik dilimler, özel okulların sisteme girilmiş hâli mi? Hâlâ özel okul öğrencileri de yüzdeliğin içinde mi?
  2- İnternet sitelerinde yazan yüzdelik dilimler Türkiye geneli midir, il geneli midir?
  3- Bu sene özel okul sayısının artışından dolayı devlet okullarının kontenjanları artacağı söyleniyor, bu taban puanlarını düşürür mü?
  4- Yerleştirmelerde bir okulun kontenjanı tamamen dolacak mı, yoksa nakillerde ek kontenjan mı olacak? (Olmadığını biliyorum fakat özel okulların yerleştirmesi önceden yapıldığı için nakillerin ne mantıkla yapıldığını anlamak istiyorum.)
  5- Öğretmenlerim bu sene yüzdelik dilimden çok taban puana odaklanılması gerektiğini (elbette yüzdelik dilim de göz önüne alınacak) çünkü sistemin değiştiğini, anadolu liselerinde son sınıf öğrencilerinin özel okullara geçiş yaptıklarını, bu yüzden 9. sınıf veya hazırlık kontenjanlarının artacağını söylediler. Sizce ne yapmalıyız?
  6- Ankara’da taban puanı 481,9 olan Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nin yüzdelik dilimi %1.2. Fakat bu sene 481,9’luk puan Türkiye genelinde %2, il genelinde %2.6’ya denk geliyor. Buna göre, bu liseye böyle bir yüzdelik dilimle girmenin imkanı yok mudur? Özel okullar önümüzden çıktığında yüzdelik dilimlerimiz iyileşir mi?
  7- Aynı lisenin 9. sınıf nakil puanı 470 civarında. Nakillerde yine bu kadar düşüş olur mu?
  8- Çok fazla sorum varmış… son soru: 481 puan ile Ankara’nın ilk üç anadolu lisesinden ümidi kesmiş durumdayım… boşuna mı endişeleniyorum?

  • aynı sorular benim için de geçerli

  • 1- Yüzdelik dilimlerde özel okullar devlet okullar diye bir ayrım yok. Yani özel okullara kayıt yaptırınca yüzdelikler değişmiyor.
   2- Türkiye geneline göre sıralamalar verilir genellikle.
   3-özel okullarının çok olması devlet okulları kontenjanlarını etkilmez. Ancak özel okulların fazla olması devlet okullarında taban puanlarının düşmesine etki etmesi beklenebilir.
   4- Nakillerde pek çok kişi karar değiştirebiliyor. Nakil olan birinin boşalttığı yere diğer nakil döneminde başkası geçiyor.
   5- Bu sene teog puanları biraz fazla geldi en iyisi yüzdeliklere göre tercih yapmaktır.
   6- Aynen öyle. Girebilme şansınız özel okullara olan taleple doğru orantılı olarak artar. Ancak bahsettiğiniz lise Ankara’da giderek yükselen bir lise. popüler devlet liselerinde puan artışı bekliyorum. İnşallah gönlünüze göre olur.
   7- Elbette olabilir. Şans işi. Nakillerde 1 kişi için sert inişler olabiliyor. O nedenle son saniyeye kadar takipte olan kazanıyor.
   8- Yüzdelik dilimler gerçekçi. Buna bakarsak ilk etapta zor görünse de nakiller ve özel okullara halkın ilgisi belirleyici olacak. Zor bir soru 🙂 Umarım faydası olmuştur.Başarılar.

 18. Burak Kılıççı

  Benim puan 492 istanbulda iyi liselere girer miyim???

 19. Bu sene özel okul öğrencilerinin sisteme önceden kayıt olması yüzünden nakiller etkisiz hale gelir mi?? Nakiller başlayınca özel okullara geçiliyor mu?
  Bir de, 5 temmuzda özel okul kayıtları sisteme geçince bizim yüzdelikler güncellenecek mi?

  • Yüzdelikleri değiştireceklerini düşünmüyorum. Çünkü nakillerde özel okul fikrini değiştirenler de tercih yapabilecek.Sınavla alan özel okulların kayıt tarihleri belli. İşlemler internet üzerinden sonuçta. Bu tarihler dışında “sınavla alan özel okullar” kayıt yaptıramaz. Kayıt tarihi 29 Haziran-5 Temmuz 2015 ancak işlemler yetişmeyeceği için 10 temmuza uzatılması isteniyor.

 20. iyigünler hocam ..oğlumun 473 puanı yüzdelik dilimi 3,48 izmirde 2.2 lik okulları tercih etsek olma olasılığı varmı…cevaplarsanız sevinirim…bazı okulların puanı tutuyo ama yüzdelik dilimi tutmuyor…puanların düsme sansı varmı..

  • Mrb. Bu sene puanlar 5-10 puan yüksek geldi. Puanlar her yıl çok değişebiliyor. Ama yüzdelik dilimler pek değişmez. Değişir ama puanlar gibi aşırı değişim göstermez. 25 tercih hakkınız var. Yüzde 2 lerden başlayarak yüzde 6 lara kadar yazın. İlk yerleştirmede çok sert düşüşler beklemiyorum. Nakillerde daha etkili düşüşler olabiliyor. Bu senenin başka bir dezavantajı nakil sistemi. Tercih hakkı verilecek ve sadece 3 kez nakil var. Geçen sene nakil sisteminden dolayı çok sert puan düşüşleri olmuştu. Bu senenin tek iyi yanı kolej sayısının fazla olması. Ama asıl mesele insanlar kolejlere ne kadar talep gösterecek. Zor bir süreç. Son güne kadar sürekli şansınızı kovalayın. Umarım olur.

 21. Merhaba benim puanım tam olarak 494,8257 yüzdelik dilimin ise %0,28 benim istanbulda tercih etmek istediğim okullarak GS Lisesi , İstanbul Erkek Lisesi ve Kabataş E.Lisesi . Sizce bunların olma ihtimali nedir . Veya sizin başka önerebileceğiniz liseler var mı . İyi Günler…

  • okulların yüzdelik dilimleri maalesef çok düşük. şansını denemekten başka çare yok. Pedk tercih alternatifin de yok. en iyiler sıralamasına göre sıralayıp nakillerle daha iyisi için uğraşmalısın. En iyiler sıralaması şöyle:1BEYOĞLU / Galatasaray Üniversitesi Galatasaray LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)Fransızca1000,022FATİH / İstanbul LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Erkek)Almanca1700,043BEŞİKTAŞ / Beşiktaş Kabataş Erkek LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Erkek)İngilizce1360,084BEŞİKTAŞ / Beşiktaş Kabataş Erkek LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Erkek)Almanca680,105KADIKÖY / İstanbul Atatürk Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce1200,156KADIKÖY / Kadıköy Anadolu LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce3400,317FATİH / Cağaloğlu Anadolu LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız)Almanca2040,338FATİH / Çapa Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce1500,399ÜSKÜDAR / Hüseyin Avni Sözen Anadolu LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1700,3910BEŞİKTAŞ / Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1700,5211KARTAL / Burak Bora Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1600,7412BEYLİKDÜZÜ / Yaşar Acar Fen LisesiFen LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1500,8213BEŞİKTAŞ / Atatürk Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce3200,8914KARTAL / Burak Bora Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon YokFransızca400,9715BAHÇELİEVLER / Adnan Menderes Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2001,0116ŞİŞLİ / Nişantaşı Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1601,1817FATİH / Pertevniyal LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2381,3118KARTAL / Köy Hizmetleri Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2401,3219FATİH / Vefa LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız)İngilizce1701,3520BEŞİKTAŞ / Beşiktaş Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1361,5121KARTAL / Yüksel-İlhan Alanyalı Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız)İngilizce1201,5222ÜSKÜDAR / Haydarpaşa LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Erkek)İngilizce3601,7223FATİH / Şehremini Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2401,7824SİLİVRİ / Prof Dr. Fuat Sezgin Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce1201,7925BAKIRKÖY / Yeşilköy Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1601,8026BEYOĞLU / Beyoğlu Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce801,8627BEŞİKTAŞ / Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1202,01
   Kaynak: http://kaliteliokullar.com/kokul/istanbulun-en-iyi-100-lisesi-2014-2015/

   • sagolun bide bir örnek üzerinden soru sorayım : Geçensene yaşadığım ilçede bir çocuk 494 küsur puanla kabataşa girdi bende acaba hem ing hem almancasını yazcam acaba almancaya girebilir miyim bu 3 okul üzerine yoğunlaşmamın nedeni başka alternatifimin olmaması eğer bu 3 okul olmazsa 484 puanlık bir fen lisesine gitmek zorunda kalıyorum o yüzden bu 3 okuldan başka 2-3 tane okul sormuştum o listeyi değilde 2-3 okul söyleyerseniz iyi olur. iyi günler

    • 0,10 yüzdelik dilim ile kapatmış kabataş almanca. Görünen o ki bu sene çok fazla ful ve fule yakın var. Puanın iyi ama geçen seneki yüzdelik dilimler de ortada. Puan aldatıcı. İstanbul Atatürk fen belki nakillerden gelir zaten o da gelmezsa kadıköy anadolu olur. Çapa ve cağaloğlu da hemen hemen kadıköy anadolu ile aynı ayarda liseler. çapa bu sene biraz daha puan arttırabilir (o da fen lisesi kelimesinden dolayı-halkımz bu ismi seviyor- halbuki düne kadar öğretmen lisesiydi).

   • ayrıca istanbulda çapa fen ve cağaloğlu anadolu varmış ben internetten pek bilgi edinemedim ayrıca başka bir şehirde yaşıyorum . sizce o iki lise nasıldır gitmelimiyim

    • Bursaya yakınsan tofaş fen lisesine git hem yaklaşık otuz yıllık bir okul hem de mezunların arkasında koç grubu duruto staj imkanından tut her şeye ayrıca binası da yeni bu okul eski bursa fen lisesi yeni binasıyla tofaş fen lisesi oldu ve bursa nın tartışmasız en lüx semti özlüce de

 22. MERHABA BENİM PUANIM 484,0204
  İL GENELİ YÜZDELİK DİLİMİM 2.27 ANKARADAKİ HANGİ LİSELERİ YAZABİLRİM MEHMET EMİN RESULZADE NİN GELME İHTİMALİ YÜKSEK Mİ

  • Türkiye geneli yüzdelik diliminiz nedir?

   • 1.66

    • MERAL’in tutma ihtimali ilk yerleştirmede çok zor görünüyor. Nakillere belki olabilir. Ama bunun olabilmesi için kolejlere çok fazla talep olması gerekir ki bu kadar talep olur mu zor. yüzde 0,5 fark var. Son nakilde bir umut olabilir. Tercih aralığın 0,5 ile 3,5 arası olabilir. 2YENİMAHALLE / Atatürk Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce4080,533PURSAKLAR / Ankara Pursaklar Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce1200,854YENİMAHALLE / Gazi Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Kız/Erkek)İngilizce4420,885ÇANKAYA / Mehmet Emin Resulzade Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1701,156ÇANKAYA / Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2381,487ÇANKAYA / Cumhuriyet Fen LisesiFen Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Erkek)İngilizce1501,718ÇANKAYA / Betül Can Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2042,119ÇANKAYA / Hacı Ömer Tarman Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1362,3010ÇANKAYA / Ankara Atatürk LisesiAnadolu LisesiHazırlık + 4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce4082,4411YENİMAHALLE / Nermin Mehmet Çekiç Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2042,5812ÇANKAYA / Hacı Ömer Tarman Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon YokAlmanca682,9813ÇANKAYA / Çankaya Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1023,1714ÇANKAYA / Ayrancı Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1703,2415KEÇİÖREN / Fethiye Kemal Mumcu Anadolu lisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon(Erkek)İngilizce2043,3516ÇANKAYA / Ümitköy Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2043,5417ETİMESGUT / Toplu Konut İdaresi Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2043,9518ÇANKAYA / Bahçelievler Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce2383,9619KEÇİÖREN / Kalaba Anadolu LisesiAnadolu Lisesi4 yılKız/ErkekPansiyon Yokİngilizce1364,20

 23. yerleştirme puanım 481 türkiye geneli yüzdelik dilimim 2.11 beşiktaş anadolu lisesi tutar mı veya tercih listeme istanbuldaki hangi liseleri yazmalıyım

  • 1,51 ile almış geçen sene beşiktaş anadolu lisesi. Bu sene ilk yerleştirmede yüzde 2 lere gelme ihtimalini zor görüyorum ancak nakillerde çok yaklaşabilirsiniz. Olur mu bilemiyorum. Son nakilde şansınız daha yüksek. Başarılar.

 24. İLAYDA İLDEŞ

  YÜZDELİK DİLİMİM 7.77 ANKARADAKİ HANGİ LİSELERİ YAZABİLİRİM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFEN

  • Yüzde 3,50’lerden tercihinize başlayabilirsiniz. Sona doğru 13’lere kadar gerileyebilirsiniz.
   Aşağıdaki linkte Ankara için en iyiler sıralaması yapmıştım. Bu listeden faydalanabilirsiniz. Ulaşım imkanlarınız ve istekliliğinize göre sıralama yapabilirsiniz. Aklınıza takılan okul varsa sorabilirsiniz. Bildiğim bir okul ise fikrimi söyleyebilirim. Başarılar.

 25. Yerleştirme esas puanım 464 genelde 5.03 ‘üm acaba hacı ömer tarman anadolu lisesi gelme ihtimali var mı ? ayrıca ankara atatürk lisesi hazırlık+4yıl fazladan okunan 1 yıl sizce avantaj olur mu ? cevap vermenizi umut ediyorum 🙂

 26. merhaba ben Talha 0.05 dilimim İstanbul lisesi olur mu

 27. Sizce 0.11 yüzdelik dilimin İstanbul Lisesi şansı var mı?

 28. HOCAM İYİ GÜNLER. BENİM PUANIM 492 ANKARA PURSAKLAR FEN LİSESİ OLUR MU?

 29. HOCAM İYİ GÜNLER. BENİM PUANIM 492 ANKARA PURSAKLAR FEN LİSESİ OLUR MU? yüzdelik 0,55 tr

 30. Hocam merhaba benim yüzdeliğim 0.8 puan 490 su an bi ozel okulda kayitliyim nakille yuzdeligi 0.6 puanı 487.5 olan tofas fen lisesine gecebilir miyim sizce

  • Merhaba, bence zor ihtimal. Yine de şansını deneyebilirsin. Burslu mu kolejde kayıtlısın? Neden devlet lisesi istediğini de ayrıca merak ettim. Başarılar.

   • %50 bursluyum 15.000 lira senelik ve anadolu lisesi ben de fen lisesine geçmek istiyorum özellerde de kontejan dolmuş hep yanlış tercih anlayacağınız devletler de tutmuyor pek.

    • Anladım. Denemekten başka çare yok. Nakillerde bazen okullar puan bile yükseltebiliyor. Tabi popüler okul ise. Fen liselerinde puan düşüşü çok sınırlı. Umarım olur.

 31. Hocam meraba ben 10.sınıfa geçtim batmanda okumaktayım naklimi istanbula alıcam ve puanım 454 bana önereceğiniz iyi okullar varsa lütfen yazarmısınız

 32. hocam teşekkür ederim ama ben önceden baktım çok kararsız kaldım hangi okul iyi diye siz bana bi okul önerseniz yada Samiha Ayverdi okulu nasıl?

  • Ankara’daki pek çok okul hakkında bilgi ve fikir sahibiyim, ancak maalesef istanbul hakkında ancak taban puan ve yüzdeliklere göre yorum yapabiliyorum.İstanbulda en iyi 25 anadolu lisesinden birisi. Yüzde 3 civarından alıyor. İyi bir liseye benziyor. Bunun gibi yüzeysel yorum yapabiliyorum maalesef.

 33. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

 34. Merhaba benim puanım 494.5424 yuzdelik dilim im 0.3 geliyor capa fen ya da Atatürk fen olma olasılığı var mı acaba

 35. Hocam iyi günler puanım 491.72 Yüzdelik dilim 0.59 istediğim okul 0.27 aydın fen lisesi nakillerle mümkün olur mu teşekkür ederim

  • Çok zor görünmekle birlikte deneyin derim. Dersanelerin var oluşu kolejlerden vazgeçişleri arttırabilir. Nakillerde puan yükselişleri dahi olasıdır. İnşallah olur.

 36. hocam merhaba benim yüzdelik dilimim 2,58 istediğim okulunkiyse 2,03 taban puanı geçen sene 474.54 müş benim puanımsa 478.267 yerleşebilir miyim? bir de okulun müdürü bu sene taban puanın 486 olacağını söylemiş sizce bu mümkün mü? (Kartal Anadolu İmam Hatip lisesini istiyorum)

  • Geçen senenin 478 puanı bu senenin yaklaşık 486 larına tekabül eder. Bu sene puanlar şişik geldi. Bu nedenle sözlerinde haklılık payı var. Ama okul taban puanları her sene o okula olan talebe göre değişir. O nedenle talep çok olursa puanlar artar, talep az olursa puanlar düşer. İstediğiniz okul geçen seneki kadar talep görürse 486 larda kapatması olasıdır. Sizin tr geneli yüzdelik diliminiz fazla. O okulun gelme ihtimali düşük görünüyor. Nakillerden deneyin şansınızı. Olmaz diye bir şey yok. Umarım olur. Başarılar.

 37. Ankara cankaya Anıttepe lisesı nasıl hocam

 38. yERLestim hocam nakıl hakkımla Musa erdem gecsem daha ıyı olmaz mı Anıttepe AL ıyı olmayan yorumlar cok duyuyorum 🙁

 39. hocam,rıdvan ege binnaz ege yi kazandım.nakillerde gazi,atatürk anadolu ve MERAL girme şansım var mı? ANKARA

  • Puanın kaç,ben yardımcı olabilirim.

  • Bahsettiğin okullar Ankaranın hit okulları derrsanelerin kapatılma olayı olmayacak. Bu gelişmeden dolayı kolejlerden bu popüler liselere geçiş olabilir. Bu da bu liselerin taban puanlarını düşürmek yerine artırabilir. Belki de böyle bir şey olmaz ve düşer. Denemekten zarar gelmez. Başarılar

 40. SAYIN HOCAM,binnaz rıdvan ege mi? MERAL mi daha iyi

  • Var tabiki, nakillerde her şey mümkün. Tabi mantıklı puan farkları için. Rıdav ege mi meral mi diye sorumuşsunuz. MERAL daha iyi bir okul. Her sene kendi öğrencilerimden öğrenci yolluyorum bu okula. Güzel yorumlar alıyoruz.

 41. Hocam Ankara’daki Hürriyet Anadolu Lisesi’ne yerleştirildim iyi bir lise mi sizce?

  • Hayırlı olsun. Detay bilgim yok. Ancak bir öğretmen arkadaşım orada görev yapmıştı. İyi bir lise demişti. Okul mezunlarının. Sınav başarısı yükekti. İlerleyen aylarda okul memnuniyetini paylaşırsan en azından seneye tercih yapacakla güncel bilgilerle yön verebilirsin. Başarılar

 42. hocam puanım 477 betül can anadoluyu kazandım. nakillerle rıdvan egeye geçme ihtimalim var mı? son giren 478 ile girmiş

 43. Elif Ceren Yetkin

  iyi günler hocam puanım 486 Ankara Gazi Anadoluya girdim nakillerde Atatürk Anadoluya girbilir miyim enson 488 le almış. Bir de gazi mi yoksa atatürk and mi daha iyi sizce

 44. Merhaba hocam size daha önce de yazmıştım. Çankaya Anadolu lisesi – Almanca bolumunu kazanmıştım. Nakil şansimi denemek istedim ve nakilimde Kocatepe Mimar Kemal Lisesi çıktı .Size Kırkkonaklar mı daha iyidir yoksa Kocatepe mi ? Bir sorum daha olucak yüzdelik dilimim 9 ve sizce Ayhan Sümer mi Kırkkonaklar mı ? Şimdiden teşekkurler…

  • Merhaba Cansu, öncelikle tebrikler ve hayırlı olsun. Şu anki lisen Çankaya’dan daha iyi. Kırkkonaklara geçmeye çalış derim. Ama geçebiliyorsan Ayhan Sümer daha da iyi bir okul. Özellikle son 1-2 yıldır ileriye doğru gidiyor. Kırkkonaklar dan mezun olan başarılı bir öğrencim oldu. Bu sene de yine bir öğrencim oraya yerleşti. Şansını dene derim. Başarılar.

 45. benim puanım 342 50. yıl asml yerleşebilirmiyim birde sancak anadolu ve sokullu mehmet paşa anadolu lisesi nasıl tavsiye edermidiniz

  • 50. yıl asmlnin puanı artmış nakillerde. Popüler bir okul. 354,4010 ile kapatmış. Zor görünse de deneyebilirsin. Sancak bir adım daha önde bir okul. Çok fark olmasa da sancak daha mantıklı görünüyor. Detay bilgim yok okul hakkında ama sokullu hakkında biraz olumsuz duyumlarım olmuştu evvelden. Başarılar.

 46. hocam ben daha teog a girmedim ama girecegim bu sene bu seneki puan ortalamam 97.5 diger senelerde 97 den hiç düşürmedim acaba hangi liseyi seçsem

 47. merhaba hocam. benim okulum kırkkonaklar anadolu lisesi. ancak ulaşım bakımından çok zorlanacağımı düşündüğüm için nakil yapmayı düşünüyorum. puanım 450,072 ve yüzdelik dilimim de 7,66. sizce hangi okulları yazmalıyım?

 48. Ben birinci toptan 578 aldım yani 20 yanlış ben ikinci teogtan 10 yanlış yaparsam Cağaloğlu anadolu lisesine girebilirmiyim bide hazırlık sınıfı olan liselerin ne gibi avantajı var cevap verirseniz sevinirim

  • Sınav puanından ziyade yerleştirme puanına bakmak lazım. Şu linkten yerleştirme puanını hesaplayabilirsiniz. http://odsgm.meb.gov.tr/arge/sorgulama.aspx

   500 üzerinden YEP puanı ile yerleştirme yapılır. Bu hesaba göre puanınıza bakmak lazım. Hazırlık sınıfı olan okullarda dil eğitiminiz daha iyi olur. Başarılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.