Anasayfa / Kaliteye Dair / Liselerin yüzdelik dilimleri 2013 yılı (güncel)

Liselerin yüzdelik dilimleri 2013 yılı (güncel)

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Liselerin yüzdelik dilimleri 2013 yılı (güncel), 2013 yılı liselerin yüzdelik dilimleri, 2013 yılı liselerin yüzdelik dilimi indir, 2012 liselerin yüzdelik dilimleri indir, okulu 2013 yüzdelik dilimi, lise yüzdelik dilimleri 2013, yüzdelik dilime göre tercih yapmak

Tercih süreci 31 temmuzda başlayacak. Şimdiden pek çok öğrenci ve veli okul arayışlarına başladı. Peki tercih yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

* Öğrencinin isteği çok önemli, istemediği okulda okuması için zorlanmamalı

Peki sadece istek yeterli mi değil? Puan da önemli.

En çok yapılan hata: Puana bakılarak tercih yapılması…

Ebet en çok yapılan hata puana göre tercih yapılmasıdır. Puanlar yıldan yıla fazla değişiklik gösterebilmektedir. İlgili araştırmamız için tıklayınız. Liselerin taban puanları yerine, o lisenin en son yüzde kaçlık dilimden öğrenci aldığına bakılmalıdır. Zira yüzdelik dilimler daha sağlıklı fikir verecektir. Tercihlerinizi liselerin yüzdelik dilimlerini dikkate alarak oluşturunuz.

Sayfamızın sonundaki linkten 2012 yılı liselerin yüzdelik dilimlerini de toplu halde indirebilirsiniz.

İşte 2013 yılı lise yüzdelik dilimlerini gösteren sayfa aşağıdaki pencere içinde verilmiştir. Tüm lise türlerine ait yüzdelik dilimleri görebilirsiniz. İster bu sayfadan bakabilir, ister doğrudan ilgili sayfadan bakabilirsiniz. İlgili sayfaya ulaşmak için tıklayınız. Geçen yılın yani 2013’ün lise taban puanlarını görmek için tıklayınız.

Modül nasıl kullanılır?

Yukarıdaki ekranı sağındaki imleç ile yukarı aşağı kaydırabilirsiniz. Tercih listeleri kısmından ilgili okul türünü seçiyorsunuz. İl ve ilçeyi tıklayarak listele dediğinizde o okul türüne ait liselerin 2013 yılına ait yüzdelik dilimlerini görebilirsiniz. Ayrıca sistemde yüzdelik diliminizi girerek o değerden büyük, küçük ya da belirli aralıkta okulları listeleyebiliyorsunuz. Modülde ilk kısımda yüzdelik dilimi seçiyoruz. Orta kısımda ise eşit, büyük, küçük ve aralığında olmak üzere dört seçenek var. Büyük seçtiğimizi düşünelim. Yüzdelik diliminiz 15 olsun. Büyük seçtik. 15 yazdık. Artık sistem yüzde 15’ten büyük okulları bize gösterecektir. Aralığında diye seçtiğinizde iki yüzdelik dilimi dirmeniz gerekiyor. Mesela yüzde 15 yazdık ve diğerine yüzde 20 yazdık. Artık sistem yüzde 15 ve 20 aralığında olan okulları gösterir.

2012 yılı lise yüzdelik dilimlerini indirmek için tıklayınız.

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

LGS 2018 KASIM ÖRNEK SORULARI VE ÇÖZÜMLÜ VİDEO

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …