Anasayfa / Kaliteye Dair / Liseye tercih sürecinde soru cevap ve bilgi paylaşımı

Liseye tercih sürecinde soru cevap ve bilgi paylaşımı

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Liseye tercih sürecinde soru cevap ve bilgi paylaşımı, liseye yerleştirmede nasıl tercih yapılmalı, liseye ek yerleştirme ne zaman

Geçen sene eğitim uzmanımız binlerce soruya yanıt vererek öğrenci ve velilere liseye yerleştirme sürecinde yardım etmişti. Bu sene de sitemize yazılan sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacaktır. Merkezi ortak sınav sonuçları belli oldu. Ancak yerleştirmeye esas puanlar 7 Temmuz pazar günü açıklanacak (tabi bir uzatma olmazsa zira ilk dönem ki sınav için mahkeme kararı var). YEP  belli olduktan sonra Temmuz 31 gibi tercih süreci başlayacak. Bu süreçte aklınıza takılan soruları uzmanımıza sorabilirsiniz. Ayrıca sorulan sorulara siz de cevap verebilir, okullar hakkında bilgi paylaşabilirsiniz. Bunun için sitemizin soru-cevap platformunda başlık açıldı. İster bu başlıktan uzmanımıza sorabilir, isterseniz ayrı başlıkta sorunuzu yayınlayabilirsiniz.

***Soru cevap platformuna ulaşmak için tıklayınız.

***Eğitim uzmanımıza sormak için tıklayınız.

Ya da aşağıya yorum ekleyerek de sorunuzu sorabilirsiniz. 

YEP puanları açıklandıktan sonra eğitim uzmanımız geçmiş yıllardaki sınav sonuçlarıyla karşılaştırma yaparak liselerin taban puanlarındadüşüş olup olmayacağını yorumlayacaktır. Geçtiğimiz sene lise taban puanlarının düşeceğini belirterek öğrenci ve veliler uyarılmıştı. Detay için tıklayınız.

2014-lise-taban-puanlari-artabilir-

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

ANKARA’DA EN İYİ ORTAOKULLAR (MEMNUNİYETE GÖRE)

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …