Anasayfa / Kaliteye Dair / ODTÜ Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu Arasında

ODTÜ Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu Arasında

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

ODTÜ Avrupa’nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu Arasında

Türkiye’nin hatta dünyanın en kaliteli okullarından biri olan ODTÜ başarısını taçlandırmaya devam ediyor. İşte ilgili haberimiz.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Domus Dergisi’nin, Aralık sayısı ekinde verilen “Avrupanın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu 2015" (Europes Top 100 Architecture and Design Schools 2015) rehberinde yer aldı. Rehber, Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım, Mimarlık Tarihi, Kuramı ve Eleştirisi ve Etkileşim Tasarımı alanlarından toplam 100 okulu kapsadı. Rehberde listelenen okullar, saygın kurumların ağlarına dahil olma, yeni teknoloji ve ekipman kullanımı, uluslararası ilişkiler, endüstri işbirliği ve mezunların profesyonel çalışmaları baz alınarak belirlendi. Yurt dışında okumak veya değişim programına katılmak isteyen öğrencilerin kendilerine en uygun programı seçmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bu rehber, her okulun kendine özgü özelliklerini, müfredat odağı, pedagojik kimlik ve eğitim ortamı bağlamında kıyaslama olanağı veriyor.

Kaynak: http://www.metu.edu.tr/tr/duyuru/odtu-2015te-avrupanin-en-iyi-100-mimarlik-ve-tasarim-okulu-arasinda

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

DEPREM EĞİTİMİ BELGESELİ – Depremle yaşama bilincinin oluşması için hazırlanmıştır

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …