Anasayfa / Kaliteye Dair / ODTÜ Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu Arasında

ODTÜ Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu Arasında

TEOG-YGS-LYS gibi sınavlarda açık uçlu soru sorulmasını doğru buluyor musunuz? Ankete katılmak ve sonuçları görmek için tıklayınız.
Ankara'da kaliteli ve uygun ücretli TEOG hazırlık FEN BİLİMLERİ ÖZEL DERSİ için tıklayınız.

ODTÜ Avrupa’nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu Arasında

Türkiye’nin hatta dünyanın en kaliteli okullarından biri olan ODTÜ başarısını taçlandırmaya devam ediyor. İşte ilgili haberimiz.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Domus Dergisi’nin, Aralık sayısı ekinde verilen “Avrupanın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu 2015" (Europes Top 100 Architecture and Design Schools 2015) rehberinde yer aldı. Rehber, Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım, Mimarlık Tarihi, Kuramı ve Eleştirisi ve Etkileşim Tasarımı alanlarından toplam 100 okulu kapsadı. Rehberde listelenen okullar, saygın kurumların ağlarına dahil olma, yeni teknoloji ve ekipman kullanımı, uluslararası ilişkiler, endüstri işbirliği ve mezunların profesyonel çalışmaları baz alınarak belirlendi. Yurt dışında okumak veya değişim programına katılmak isteyen öğrencilerin kendilerine en uygun programı seçmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bu rehber, her okulun kendine özgü özelliklerini, müfredat odağı, pedagojik kimlik ve eğitim ortamı bağlamında kıyaslama olanağı veriyor.

Kaynak: http://www.metu.edu.tr/tr/duyuru/odtu-2015te-avrupanin-en-iyi-100-mimarlik-ve-tasarim-okulu-arasinda

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

ygs-lys-teogta-acik-uclu-soru-sorulmasi-ile-ilgili-gorusler

YGS-LYS ve TEOG’ta açık uçlu soru sorulması ile ilgili görüşler

TEOG-YGS-LYS gibi sınavlarda açık uçlu soru sorulmasını doğru buluyor musunuz? Ankete katılmak ve sonuçları görmek …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.