Anasayfa / Öğrenci Köşesi / Öğretmen sorunları yazı dizisi

Öğretmen sorunları yazı dizisi

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Eğitimde kalite isteniliyorsa, bunun önemli bir değişkeni olan öğretmen boyutu da dikkate alınmalıdır. Eğitim programlarınız, yönetimiz, okul binalarınız vs ne kadar gelişmiş ve donanımlı olursa olsun, bunları kullanacak olan öğretmenleriniz hem ruhen, bedenen, zihnen hazır değilse alacağınız verim düşük olacaktır. Bu bağlamda öğretmenlerin yaşadığı sorunlardan bazılarını aşağıda maddeler halinde vereceğiz. Yazıların başlıklarına tıkladığınızda ilgili yazılara ulaşabilirsiniz. Siz de bir eğitimci iseniz ve sesinizi sitemiz aracılığıyla duyurmak istiyorsanız yazınızı bize kaliteliokullar@gmail.com adresinden ulaştırabilir ya da bu sayfanın sonunda yer alan yorum ekle kısmından fikrinizi yazabilirsiniz. Yazılarımız çoğaldıkça aşağıya eklenecektir.

*Öğretmenlik mesleğinin toplumdaki yeri

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

E-müfredat ilk yılında öğretmenleri zorladı

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …