Anasayfa / Etkili Ders Çalışma Yöntemleri / Okuldaki başarı için ilk günlere aman dikkat!

Okuldaki başarı için ilk günlere aman dikkat!

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

17 Eylül pazartesi günü okullar açılıyor. Pek çok öğrenci uzun bir maratonda pek çok sınava girecek. Peki okulun ilk günlerinde ne yapılmalı. Bildiğiniz gibi hemen dersler başlamıyor. Başlıyor ama düşük tempoda başlıyor. Pek çok okulda ilk gün ders işlenmiyor ilk hafta çok düşük tempoda geçiyor. Öğrenciler de tatil havasından tam olarak çıkamıyor. Uzun zamandır göremediği arkadaş çevresine kavuşuyor. Tüm bunların sonucunda öğrenci günlük ders çalışmıyor ve konuları biriktiriyor. Haftalar ilerledikçe sınav yaklaşıyor ve biriken konular hem unutuluyor hem de gözde büyüyor. Ve derken sınav günü geldi. Konular yığıldı. Çalışıldı ama sonuç istenildiği gibi değil. İşte tüm bu senaryoyu tersine çevirmek istiyorsanız gençler, düzenli ama günlük ders çalışınız.

Eve geldiğinizde mutlaka uygun bir zaman diliminde günlük ders tekrarı ve ödevlerinizi biriktirmeden yapınız. Bunu yaptığınız taktirde okul derslerinizde başarınız artar. İŞİ EN BAŞTA SIKI TUTUN. İlk günler demeden düzen tutturup çalışın. çalıştığınız kısımlardan bol soru çözerseniz bu sefer LGS, YKS gibi sınavlardaki başarınız da artar.

 

Dr. Eğitim Uzmanı

Kaliteliokullar.com

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

ANKARA’DA EN İYİ ORTAOKULLAR (MEMNUNİYETE GÖRE)

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …