Anasayfa / Kaliteye Dair / Okul/Kolej Ekleme Kriterlerimiz
kalite-standartlari
Kaliteliokullar.com'da kalite standartları

Okul/Kolej Ekleme Kriterlerimiz

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.
Amacımızı hatırlayalım

Kaliteliokullar.com sitesinin amacı, eğitimde kalite arayanlara rehber olmaktır. Başka bir ifade ile, kaliteli eğitim veren eğitim kurumlarını veli ve öğrencilere tanıtmaktır. Bu amaca ulaşmak için yapılması gereken ilk iş kalite standartlarını belirlemektir. Taktir edersiniz ki eğitim kurumları dinamik bir yapıdadır. Sürekli bir değişim söz konusudur. Öğretmen, öğrenci, teknolojik imkan, yenilikleri takip, güvenlik, sosyal etkinlikler vb. bir çok unsur yıl içerisinde değişebilmektedir. Bu etmen de dikkate alındığında, belirlediğimiz kalite kriterlerinin takibi ve güncellenmesi önem arz etmektedir.

Kalite Değerlendirmede Güncellemeler

2012 yılı kasım ayında 120 özel okul sitemize eklenmiştir. Ancak 2017 Mayıs aylarında ilk kalite takip güncellemesi yapılmıştır. Bu güncelleme sonucunda 60 özel okul sitemizde yer alamaya hak kazanmıştır.

Kalite değerlendirmelerinin her yıl Haziran-Ağustos aylarında güncellenmesi planlanmıştır.

Kalite Ölçütleri

Sitemizde devlet okulları ve özel okullar yer almaktadır. İki okul türünün kalite standartlarında farklı kalite boyutları temele alınmıştır.

Eğitimde kaliteyi oluşturan pek çok unsur/boyut bulunmaktadır. Devlet okulları için akademik başarı, kalite belgeleri ve okul yorumları; özel okullar için de akademik başarı temele alınmıştır. Bunun nedeni; akademik başarının daha nesnel olmasıdır.

kalite-degerlendirme-olcutlerimiz-kaliteliokullarcom
2017 Yılı Kalite Değerlendirme Ölçütlerimiz
Her okula sitemizde yer vermek gibi bir amacımız bulunmamaktadır.
Kalite kriterleri geliştirilmeye açıktır. Bu konuda varsa önerilerinizi kaliteliokullar@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Sitemizde yer almak için yapılan başvurularda yukarıda yer alan kriterleri dikkate almanız önerilir. “Okul ekle” menüsünden kurumunuzun sitemize eklenmesini talep edebilirsiniz. İlgi ve önerileriniz için teşekkür ederiz.

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

İstanbul’da nitelikli okullar listesi, İstanbul’da sınavla alan liseler

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.