Anasayfa / Kaliteye Dair / Okulların boş kontenjanları için tıkla

Okulların boş kontenjanları için tıkla

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Okulların boş kontenjanları için tıkla, liselerin boş kontenjanları, okulu boş kontenjanı, lisesi boş kontenjanı

Merkezi ortak sınavlar bitti, puanlar açıklandı, yerleştirme işlemleri yapıldı. Sıra geldi nakillere. Ama nakil isteyebilmek için okulların boş kontenjanı var mı? İşte en çok merak edilen konu da bu. nakil talebinde bulunacağınız okulun boş kontenjanı var mı? Bunu nereden öğreneceğiz.

Okulların boş kontenjanının olup olmadığını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Okulların boş kontenjanları için tıklayınız.

Önemli Uyarı: Genel müdürlük ve il seçip listele dediğimizde şu uyarıya dikkat edin kırmızıyla yazılmıştır: Okul boş kontenjan ve taban puan bilgileri 2013-2014 öğretim yılı sınıf bilgilerine göre listelenmektedir”. Bu uyarı geçen seneki boş kontenjanları göstermektedir. 25 Ağustosta nakillere başvuru başlayacak. En geç 25 ağustosa kadar MEB güncelleme yapacaktır. “Okul boş kontenjan ve taban puan bilgileri 2014-2015 öğretim yılı sınıf bilgilerine göre listelenmektedir” şeklinde yazdığı anda güncellenmiştir demektir.

Umarım istediğiniz okul nakillerden gelir.

MEB nakillerin nasıl yapılacağını bir yazıyla açıkladı.

Nakillerin nasıl yapılacağına ilişkin MEB’ten yayınlanan son açıklama aşağıdadır. Okuyabilirsiniz.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması çerçevesinde 8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilme tercihleri, 31 Temmuz-08 Ağustos 2014 tarihleri arasında alınmış ve değerlendirme süreci başlatılmıştı.
Bu kapsamdaki yerleştirme işlemleri, öğrencilerin yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde yayımlanan Yerleştirmeye Esas Puanlarına (YEP) göre gerçekleştirilmiştir. Yerleştirmeye Esas Puana sahip 1 milyon 291 bin 851 8’inci sınıf öğrencisinden, 1 milyon 136 bin 546’sı tercih başvurusunda bulunmuştur.
Tercihte bulunan öğrencilerimizden 1 milyon 57 bin 799’u okul kodlarına göre yaptıkları A grubu tercihlerine, 78 bin 447’si okul türlerine göre yaptıkları B grubu tercihlerine ve herhangi bir tercihte bulunmayan 134 bin 788 öğrenci ise, “2014 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu” esaslarına göre bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmiştir. Yerleştirme sonuçları 22 Ağustos 2014 tarihinde saat 15:00 itibariyle www.meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yayınlanmaya başlayacaktır.
Yerleştirme sonrası nakil başvuruları 25 Ağustos 2014 tarihinde başlayıp haftalık periyotlarla 26 Eylül 2014 günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ile ilgili kılavuz esaslarına göre, kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin, açık kontenjan bulunan başka bir ortaöğretim kurumuna yönelik “yerleştirme nakli” isteğinde bulunmaları hâlinde başvuranlar arasında puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak nakil işlemleri gerçekleştirilecektir. Resmi ya da özel bütün ortaöğretim kurumları arasındaki nakil işlemleri e-okul üzerinden yürütülecektir.
Kesin kayıt işlemi tamamlanan fakat bir özel ortaöğretim kurumuna nakil yaptırmak isteyen öğrencilerimizin velileri, ilgili özel ortaöğretim kurumuna şahsen başvuruda bulunmaları halinde kesin kayıt işlemleri yapılacak ve yerleştiği ortaöğretim kurumdan nakilleri e-okul üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
Resmi okullar arasındaki “yerleştirme nakil işlemleri” ise veli tarafından öğrencisinin kesin kaydının yapıldığı okul müdürlüklerine şahsen başvuru ile değerlendirmeye alınacaktır.
“Yerleştirme nakil işlemlerine” ilişkin ilk başvurular 25-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında alınacak ve 29 Ağustos 2014 günü saat 19:00’da sonuçlar ilan edilecektir.
“Yerleştirme nakil işlemleri”, haftalık yapılacak olup, öğrencilerimiz her bir nakil talebinde sadece tek okul tercihinde bulunacaktır.
Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek olan yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacaktır. Yerleştirme nakil döneminde, başka bir resmî/özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacaktır. Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.
26 Eylül 2014 tarihinden sonra yapılacak nakil başvuruları, ortaöğretim kurumları arasında nakil esaslarına göre taban puanlar esas alınarak gerçekleştirilecektir.
Yerleştirme, nakil kontenjanları, yerleştirme nakil işlemleri ve ilgili bütün duyurular, Bakanlığımızın e-okul.meb.gov.tr adresinden ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.
Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Kaynak: MEB

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Elveda yardımcı doçentlik, hoş geldin Dr. Öğretim Üyeliği

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

112 Yorumlar

 1. hocam 2014-2015 yazmıyo ama boş kontenjan sürekli artıyo

 2. 2014 2015 boş kontenjanlar ne zaman açıklanıcak ? pazartesi nakiller başlayacak??

 3. Bu ne şimdi? Boş kontenjan yok.nasil nakil isteyecek öğrenciler

  • Bu sene kesin kaydı kaldırıp otomatik olarak kayıt olunca sistemde boşalma olmadı. Yani karambole nakil istenecek. Bu Cuma örneğin siz kendi okulunuzdan ayrıldığınızda otomatikman o okula başkası gelecek kısacası nakiller bir nevi değiş tokuş şeklinde olacak. Gerçekten sıkıntılı bir nakil süreci.

 4. Puanı 470.2016.ayranci anadolu veya cankaya anadolu istiyorum.ne yapmalıyım. Atatürk lisesi kılpakaçırdım. Çok istiyorum.aydinlatin beni.lutfen

 5. Beni yönlendirin lütfen. Nakil hangi lise isteyim?ay bu sene çok sacma.

 6. Puanı 470.2016.yuzdelik 2.60. Ankara lisesine nakil de yazarsam şansım ne?

 7. 3.2 yüzdelik dilimle ankara atatürk lisesini kazanabilir miyim ?

  • Sanırım geçen yıl 2,56’dan almıştı. 3,2 ye yaklaşır ama olur mu bilmem. Son nakil haftasına kadar deneyin şansınızı. Tahmin etmek zor.

 8. Benim puanım 470.0216. Yüzdelik 2.6. Ben Sinop’ta oturuyorum ve Sinop fen lisesi yerlestim. Fakat ankaraya okumak istiyorum ve yarın nakil isteyecem. Atatürk lisesi 471 ve cankaya anadolu lisesi 466 taban puanlarla almış bu sene
  Sizce hangisi tercih garanti olur.tesekkurler.

  • Çankayada boşlık olduğu anda oradasın muhtemelen. Çünkü taban puanın üstünde bir puanla çoğu kişi başvurmaz senin gibi. Atatürk de gelebilir. Önce garantilemek istiyorsan Çankaya’ya yerleş. Haftaya da Atatürk’ü denemeye başlarsın.

 9. Şimdi Atatürk lisesi 5 yıl ingilizce ve cankaya anadolu lisesi 4 yıl ingilizce..5 yılı eğitimi yoksa 4 yıl. ? Arada kaldim. Yardım edin lütfen.

  • 5 yıl ingilizceyi tercih ederdim. Hep şuna inandım ve pişman olmadım; fazla okumak hep artı katar. Boşa kayıp değil kesinlikle. Bir dil bir insan iki dil iki insan demektir. Yine de karar sizin tabiki.

 10. hocam nakilin kayıtlı olduğumuz okula bir sıkıntısı olurmu kayıt silinme gibiöyle söyleniyor ben 471 puanla 476lık okula nakil isteyebilirmiyim birde her hafta ayrı başvurumu yapacağız

 11. hocam nakilin kayıtlı olduğumuz okula bir sıkıntısı olurmu kayıt silinme gibiöyle söyleniyor ben 471 puanla 476lık okula nakil isteyebilirmiyim birde her hafta ayrı başvurumu yapacağız

 12. puanım 491.5 kabataş erkek lisesini istiyorum sizce nakilden gelirmi ?

 13. Hocam puanım 478,8882, yüzdem 1,5, Beşiktaş Anadolu Lisesi’ne yerleştirildim. Vefa Lisesine naklimi istedik. Oradaki müdür yardımcısı da muhtemelen olur dedi. Vefa’ya girersem daha sonraki haftalarda Kabataş Erkek Lisesi’ne nakil isteyebilirmiyim. İsteyebilirsem yine de gelme şansı varmı??

  • Vefa gelirse diğer nakil haftası başka bir okula nakil isteyebilirsiniz. O da gelmezse diğer hafta başka okula isteyebilirsiniz. Her hafta tek tercih olmak şartıyla sürekli okul değiştirmek serbest. Kabataş erkek gelirse büyük sürpriz olur. Nakiller sürprizlere açık. Deneyin bakalım.

 14. 0,53 yüzdelikle Burak Bora (ingilizce) ye girebildim. Okulun yüzdelik dilimi 0,94. İlk nakilde 0,54’lük Hüseyin Avni Sözen’i istedim. Mantikli bir secim mi bilemiyorum. Kendi yüzdelik dilimimde ama yine de yerlesemeyecekmisim gibi geliyor. Bu konuda bir yorumuzun olur mu?

  • Nakillerde herşey olabilir. Tek tercih hakkı var herkesin. Puanlar hiç oynamayacağı gibi sert düşüşler de olabilir. Karambole şans kısacası umarım olur.

 15. Hocam ben 480 puanla kartal yuksel ilhan alanyali fen lisesine girdim burak bora anadolu lisesine nakil istesemmi diye kararsizim

  • Burak bora oturmuş bir okul diğeri bu sene fen lisesi oldu. Öğretmen lisesinin kadrosu sonuçta. Diğeri ise anadolu lisesiydi. Taban puanı yüksek olana girmek daha avantajlıdır. Ancak seneye Kartal yüsel ilhanın taban puanları daha da artacaktır hatta burak borayı geçecektir. Fen lisesi tabelasına hayranlığımız vardır. O nedenle seneye bu okulun taban puanı borayı geçecektir. Ama ben olsam borayı isterdim. 9. sınıf eğitimi önemli.

 16. hocam her hafta aynı liseyi isteyebilirmiyiz çemberlitaş geldi ben şehreminiyi istiyorum 5 puan fark var sizce gelirmi

 17. hocam 471 le çemberlitaş a yerleştim476şehremini lisesine nakil istedim her seferinde şehreminiyi isteyebilirmiyim şehreminide şansım nasıl

 18. ben nakil için başvurdum merak ettiğim verdiğimiz dilekçe o hafta içinmi geçerli ikincisi okullar açılldı sene ortasında verdiğimiz dilekçeden dolayı nakil gerçekleşirmi okullar açıldıktan sonra nakil istenmezsek kazandığımız okula devam edebiliyormuyuz yani şuan yaptığımız nakil isteği sonrası için geçerli olurmu detaylı anlatırsanız sevinirim hocam teşşekürler

  • Her nakil isteği sadace o Cumaya kadar geçerlidir. Ekim ayından itibaren nakil için bir şart daha geliyor. Nakil isteyeceğiniz okulun taban puanı eylülün son nakil alımı ile gerçekleşen puandan aşağı olamaz. yani eylül son hafta nakilinde taban puan kaç ise o okula yıl içinde gelecek öğrencinin münumum o punaın üstünde olması gerekecek.

 19. Ozdemir sabanci basvuran cok mudur birde ali akkant iyi bir lisemi

 20. selamlar, hala nakillerle ilgili gelişme yok, e-okuldan girdiğimde öğrencinin nakil işlemi bulunmamaktadır diyor , aklıma takıldı dilekçeyi verdiğimizde müdür yardımcısı sistem çalışmıyor şuan giremiyoruz siz dilekçenizi bırakın demişti. Sistem hala mı çalışmıyor acaba

  • Okul idaresine bir telefon edin. Durumu sorup bilgi alın.

   • peki nakiller ve boş kontenjan nasıl belli olur sizce, bu durumda hiç boş kontenjan göremeyeceğiz ki

    • Genellikle pek boş kontenjan göremeyeceğiz; ilk nakillerde sadece popüler olmayan uzak okullarda kontenjan boşluğu göreceğiz; ama son nakil haftalarında merkezi ve popüler okullarda boşluk belki olur. Çünkü cuma günü yerleştirme yapıldığında öğrenciler bir birinin yerine geçmiş olacağı için genel anlamda kontenjan 0 görünecek ancak taban puanlarda kımıldamalar olacaktır.

     • Faydalı yorum ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.
      Ben çocuğumun nakli yapılsın diye kaydolduğu okula dilekçe vermek için gittiğimde bu hafta boş kontenjan
      görülmüyor. Bu nedenle giriş yapılamıyor, önümüzdeki hafta belli olacak dedi ve dilekçemi almadı.
      şimdi diğer okullardan dilekçe verenlerin işlemi yapılacak mı????

 21. Merhabalar, benim puanım 458.0705 yüzdelik dilimim 4.3 Ankara ilinde ise %6.48
  Ayhan Sümer Anadolu Lisesine girdim. Ayrancı Anadolu Lisesi İng. istiyordum. 465.59.. ile kapatmış. Nakillerde girebilir miyim sizce. Çince bölümü 453 ile kapatmış. Burayı mı tercih etmeliyim. Yoksa 460 ile kapatan Bahçelievler Anadolu lisesini mi seçmeliyim. Kafam çok karışık. Evim Ayrancı Anadolu Lisesine yakın ama yakın diye puanımdan düşük çince mantıklı mı? Teşekkür ederim.

  • Mantıklı düşünüp, cepte 2. bir dil olsun dersen Çince çok cazip duruyor. Dil işi gönül işidir. İsteksiz gidersen pişman olursun. Dil öğrenmeyi seviyorsan; çince ve ingilizceyi iyi düzeyde bilen kişiler iş bulmada kesinlikle sorun yaşamaz. Bu yanlarıyla güzel, puanı niye düşük? Herkes dil öğrenmeyi sevmiyor. Kaldı ki Çince bilen sayısı da çok değil ülkemizde. Bahçelievler anadolu lisesini pek önermiyorum. Ayrancının İngilizcesi gelirse çok iyi. Geçen sene 3,84 ile kapatmış. Son nakillerde belki gelebilir. Denemekte fayda var. Eğer Çince öğrenmek istemiyorsan Ayhan Sümerde kalmak mantıklı. Ümitköy anadoluyu da tavsiye ederim. Başarılar.

   • Cevabınız için teşekkür ederim. Ben Ayrancı Anadolu Lisesi olsun diye çinceyi dedim. Çünkü diğer ders öğretmenleri aynıymış. Ama siz de hep puanınızdan daha yüksek puanlı yeri tercih edin dediğiniz için Bahçeli anadolu Lisesini mi yazsam diye düşünmüştüm. Ümitköy Anadolu Lisesi listemde yoktu. Tercih edebiliyor muyum?

   • Cevabınız için teşekkür ederim.
    Ben istediğim okul diye çinceyi yazmayı düşünmüştüm. Yazılarınızda hep daha yukarıdaki okulları nakilde istememizi söylemişsiniz. Bu nedenle Bahçeli Anadolu lisesini mi yazsam demiştim. Tercih listemde evime uzak diye Ümitköy Anadolu lisesini yazmamıştım. Listede olmayan okullara nakil isteyebiliyor muyum?

    • Evet tercih listesinde olmayan okulları isteyebilirsiniz. Bahçelievler ile ilgili eski öğrencilerim pek memnun değildi. Belki düzelmiştir. Rekabet açısından yüzdeliği küçük olan okulları yazmak mantıklı.

 22. Merhabalar
  Tercih listemde olmayan okula nakil isteyebiliyor muyum? Bir de İstediğim okula 7 puan eksiğim var. Sizce girebilir miyim?

  • Evet isteyebilirsiniz. 7 puan fark son nakil haftasında inebilir. Ancak 7 puan fark 450 üzeri için fazla bir fark iken 350-400 arasında gelebilecek bir puan farkıdır. Yani hangi puan aralığında olduğuna göre 7 puanlık fark önem kazanır.

 23. Merhaba.Ben kazandığım okula kayıt için gittim ve yaptırdım.(kayıt için gitmemiz gerekiyormuş okulu arayarak öğrendim.)Şu an nakil yaptırma durumum var mı yani kayıt işlemleri belgeler hepsi tamamlandı nakil yaptırma şansım var mı hala?

  • Evet otomatik kayıt var; muhtemelen okul sizden birşeyler isteyecektir ondan çağırmıştır; çoğu okul kesin kayıt için çağırmıyor. Nakil isteyebilirsiniz elbette. En son nereye yerleştiyseniz gerekli evrakları oraya verirsiniz. Nakil isteyebilirsiniz

 24. ben 454,1843 puanla Gölbaşı Anadolu Lisesine yerleştim. Ancak bir üst tercihim Ayrancı Anadolu Lisesine yerleşmek istiyorum. Puanım büyük bir ihtimalle ilk nakillerde tutmaz diye düşünüyorum. Bu yüzden acaba önce Ayrancı Çince bölümü denesem sonra dlğer dönemlerde de Ayrancı A.L. denesem. görüşleriniz için şimdiden teşekkürler…

 25. nakil sonuçları hakkında yorumunuzu alabilirmiyim? okul taban puanları hiç düşmemiş. yoksa bu hafta nakil yapılmamış mı? teşekkür ederim.

  • Şimdi bende kontrol ettim sadece boş kontenjanlar yayınlanmış; ilk açıklanan taban puanlar yazıyor. Öğrencilerin sonuç öğrenme ekranlarında son puanlar yazıyor mu acaba? Bunu öğrenmek gerek. Bir kaç öğrencime sorayım bakalım. Gerçekten ilginç ve bilinmezlerle dolu bir nakil süreci. Öğrendikten sonra yazarım. Ya da yeni açıklamalar yayınlayabilir meb.

 26. pek çok okulun boş kontenjanı hala sıfır. o okullara nakil isteyebilmek için kontenjanın açılmasını mı beklemeliyiz. yoksa hafta içerisinde açılan kontenjanlara tesadüfen nakil gerçekleşebilir mi?

  • Bu konuda da yeterli açıklama yok. Bence nakili boş kontenjanı 0 olan okula da istenebilir. Ancak bunu okula da bir sorun. Muhtemelen 0 olan okullara da, doğabilecek boşluk düşünülerek istenebilir diye düşünüyorum. Bu sene MEB ek açıklamalar ile yön veriyor. Kılavuzda yeterli bilgi yok.

 27. Hocam eğer Ayrancı anadolu lisesine yerlesemezsem Gölbaşı anadolu lisesi nasil yoru lariniz icin tesekkurler…

  • Okulda öğrencim olmadı hiç. Ancak yüzdelik dilimi gayet iyi olduğunu, talep gören bir lose olduğunu gösteriyor.

 28. Mantık yürütmeye çalışıyorum çözemiyorum, yerleştirme sonucunda zaten otomatik kayıtlı oldukları için boş kontenjan olmaması normaldi

  şimdi 1. nakil soncu ise bu boşluklar istek yapmamıza rağmen naklin gerçekleşmemesi ne demek i(stediğimizi okulda 3 boş var ) ,

  yok hali hazırda nakiller sonuçlanmadıysa otomatik yerleştirme yapılmış okullarda boş kontenjan ne demek Atatürk Anadoluda 47 açık var yahu :))

  • Bu hafta nakil sonuçlanacak diye bekledik çünkü ilk açıklamada nakil yerleştirmeler 29 unda denilmişti. Ancak dün öğlenden sonra MEB yaptığı açıklama ile nakillerin haftaya başlayacağını belirtti. Bu hafta sadece özel okula nakil yaptıranların boşalttığı kontenjanlar açıklandı. 15.000 e yakın kontenjan boşaldı. Önümüzdeki cuma nakil sonuçları belli olacak. nakil başvuruları cumaya kadar devam edecek. http://kaliteliokullar.com/kokul/nakil-sonuclari-belli-olmadi-sadece-bos-kontenjanlar-belli-oldu/ İlk kez uygulanan nakillerle ek yerleştirmeler bu şekilde her hafta devam edecek. Ekim ayında bitecek. Ekimden hazirana kadar nakil istenecek olursa eylül son hafta nakilleri ile oluşan taban puanın altına inmemesi kaydıyla nakiller yapılacaktır.

 29. biz dilekcemizi binbir zorlukla tamamladik okulda bilincsiz bir memurun esliginfe ogretmen hamile ve alingan neyse dilekcemiz isleme kondumu dedimizde siz guvensiz misiniz gobi abuk cevaplar aldik halbuki bizimki tedbirdi ama turkiyede hala bu cehalet mevcut tam girdigi de hala muallakta ismini bile cocugun yanlis yazip duzeltti okulu nasil yazdi allah bilir o okuldan 3 kisinin gittigi gozukuyor ama biri bizimmi bilemem napcaz bu yanlisliklar hatalar uzuntuler yavrular perisan gule oynaya gitcekleri okula fudaklarinda ucuklarla basliyvaklar ya hayirlisi

 30. Hocam nakil dilekçemizin işleme alinip alinmadigininasil anlayacağiz

 31. e-okul sayfamda onay bekliyor ifadesi var sabahtan beri, bazılarında da nakil işlemim bulunmaktadır yazıyormuş, bakalım geçeceğim herhalde

  • Hocam hala olmadı bişey bugün de Yomra Fen lisesinin onayı bekleniyor diyor ( Rize fen lisesini kazandım) ne demektir bu

   • Okulunuz nakil onayını tamamlamamış olabilir. İdare ile görüşünüz. Cuma günü 17 ye kadar onaylar tamamlanıp 19 da nakiller gerçekleşmiş yeni kontenjanlar açıklanmış olacak.

 32. YEP puanım 455.473 Türkiye yüzdesi 7.11 , il yüzdesi 4.68 . 4. tercihim olan Mehmet kaplan Çankaya sosyal bilimler lisesine yerleştim . Ankara Atatürk Lisesine 25 ağustosta nakil için okula dilekçe verdik . Sizce şansım var mı ? Geçen hafta yaptığım nakil işlemi bu hafta da geçerli olacak mı ? Yazdıklarınızdan öyle anladım.Yerleştiğim okulumun kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim .

  • Bence yerleştiğiniz okul çok güzel; hele ki sosyal bilimlere; sözele yatkınlığınız varsa; düşündüğünüz meslekler bu yönde ise kesinlikle nakil düşünmemem. Ancak sayısal alanda bir bölüm hedefliyorsan üniversitede; Atatürk lisesine geç derim. Ancak Ankara Atatürk lisesi o puana kadar mı düşer dersen çok zor görünüyor. Yinede şansını deneyebilirsin.

   • Bu arada geçen hafta nakil yapılmadığı için verdiğiniz dilekçeler bu hafta işleme konulacak. Herhangi bir unutkanlığa mahal vermemek adına okula telefon edip bilgi alınız. Nakil isteğinizi sisteme girmişler mi? diye sorunuz.

 33. Hocam nakil islemlerinin devam edip etmedigini yani onaylatip onaylatilmadigini nerden bakacagiz eokulun hangi bolumu

 34. Arkadaslar yardimci olurmususnuz eokulun neresinden nakil isleminin onaylatip onaylatmadigina bakicaz lutfen cok acil

 35. aldığım puan 469 fakat tercihlerde yanlışlık yaptığımız için 300lerde bir okula gönderildim.hacı ömer lisesine nakil yaptırdım fakat 10 kişinin 2 altında kaldım. hangi okula nakil yaptırmalıyım?

  • Aşağıdaki dört okuldan seçim yaparak deneyebilirsiniz. Nakillerin son haftasına doğru hacı ömer de gelebilir.
   9 ÇANKAYA / Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok Almanca 68 3,58
   10 ÇANKAYA / Çankaya Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 136 3,72
   11 KEÇİÖREN / Fethiye Kemal Mumcu Anadolu lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek) İngilizce 204 3,83
   12 ÇANKAYA / Ayrancı Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 136 3,84
   13 ÇANKAYA / Ümitköy Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok İngilizce 204 4

  • sonucu nasıl öğrendiniz henüz bir şey görünmüyor okula mı sordunuz

 36. ikinci nakil sonuçları açıklandımı nereden öğrenebiliriz tşk edrm.

 37. Hocam saat kaçta acikancak artik aciklansin ya

 38. kimsenin nakillerden umudu kalmamış herhalde yorum yok kaç gündür

  • Nakillerin minumum puanlarını merkezi sistemde yani e okulda açıklamazlarsa herkes olduğu yerde kalmayı tercih ediyor. Çok ilginç. Nakil sistemi veli ve öğrencilere tam anlatılamadı. Ayrıca sistem çok karmaşık. Bu yapı nedeniyle veli uğraşmak istemiyor bence.

   • biz oğlumun kazandığı okuldaki müdür yardımcısına sorduk nedir durum diye , hafifçe gülümsedi bazılarının puanları yükseldi dedi. Kızım son sınıfta onun okulundaki müdür yardımcısı ise idare velileri kandırıyor boşuna beklemeyin dedi şaştık kaldık maalesef: yine de verdik aynı okula dilekçemizi 🙁

 39. Hocacum ben 406 puan aldim 446bos kontejan i34olan okula nakil istedim yuzde kac olur ama yuzde verirseniz sevinirim

 40. liselerin taban puanları düşer mi? hangi öğrenci daha düşük bir puanlı liseyi tercih eder

 41. ara sınıf nakillerinde taban puana göre nakil talep edebilme kalktı deniliyor, bilginiz var mı 12. sınıf için kızımı yakın okula almak istiyorum ama puan farkı var

 42. nakil istediğimiz okul eğer başvurumuzu onaylarsa gitmek zorunda mıyız o okula yoksa kalabilir miyiz şu anki
  okulda

  • Nakil istediyseniz ve nakil onaylandıysa artık sizin kaydınız e okuldan direkt olarak yeni okula geçmiştir.

  • Nakil sonuçları cuma günü açıklandığında; siz yeni okulunuza otomatikman geçersiniz yani kaydınız e okuldan geçer.

 43. Merhaba hocam puanım 435 Ankara çankaya anadolu lisesi almanca yerleştim. Geçen hafta nakillerde çankaya anadolu lisesi ingilizce 436 ile kapatmış, bu hafta orası olacak gibi ama betül can olarak şansımı denemelimiyim çünkü nakillerde son hafta yoksa çankaya anadolu lisesi ingilizcede naklimi devammı ettireyim. ayrıca sizce çankaya anadolu lisesi almancamı ingilizcemi

  • İngilizce daha kolay bir dil; okuması daha kolay. Son nakil haftası sonuçta tek tercih hakkı var. Betül can dadaha iyi bir lise. Puan düşer mi bilmiyorum. Keşke betül can olsa. Şöyle bir ihtimal de var, kararı siz verin: Mesela ben olsam; çankaya ingilizceyi denerdim; gelme ihtimali yüksek zaten. Oldu diyelim. Son nakil bitti. Betül can da diyelim ki 434 kapattı. Ben tühler vahlar dedim. Ekimden hazirana kadar olası bir kontenjan boşluğu olursa betülcanda; bunu takip edip yıl içi nakil talebinde bulunabilirim. Yıl içi nakillerde o okulun son taban puanının üstü başvurabiliyor. Bu da 434, benim puanım yetiyor. Ama işin tehlikesi 1 kişilik kontenjana ya 450 li birisi de başvurursa yıl içinde. Yani böyle risk de var. Kısacası vereceğiniz kararı siz verin. Hepsinde riskler var. Hacı ömeri yazsanız belki nakilde tutcak belki tutmayacak. Kısacası yorumda ve tahminde bulunmak çok zor. Kararı kendiniz verin. Kolay gelsin.

 44. merhaba hocam, ben 9. sınıf öğrencisiyim puanım 355 nakil başvurusu yapmak istediğim okulun taban puanı ise 443. taban puan şartının kaldırıldığını okudum bi kaç yerde; sizce bu durumda o okulun gelme olasılığı var mıdır? Teşekkürler.

 45. İyi günler. Benim geçen yıl SBS puanım 421 idi . Şu an 10. sınıfta okuyorum ve 10. sınıf taban puanı geçen yıla göre 50+ puan düşüş yaşayıp 418 olmuş 1 boş kontejyanlı okula nakil talebinde bulunmak istiyorum . Kabul edilme durumum nasıl olur ? Bu düşüşten dolayı haksızlığa uğramış hissedebilecek , yüksek puanlarla girmiş öğrenciler tarafından dışlanır mıyım ? Başka bir okul tercih etmemi önerir misiniz ? Diğer tercih olacak okular da taban puanı düşüşü meselesinden dışlanmam mümkün müdür ? – ACİL

  • Dışlanma olmaz kaldı ki liseye ilk sıradan girip sınıfta kalan öğrencileri de tanıyorum. Lise performansı çok farklıdır. Girme imkanın varsa kaçırma derim.

 46. Hocam bu tarihten sonraki nakillerle ilgili bilginiz var mı yıl boyunca nakil istenecek deniliyordu bir ara ama … Yine haftalık mı olacak yoksa başka türlü mü?

  • Nakil düşündüğünüz okulun idaresi ile irtibat halinde olun. En net ve en iyi yol budur. Yıl içi nakilin mümkün olduğu ve taban puan uygulamasının kalktığına dair açıklamalar yapılmıştı. Takipçi veli ve öğrenciler kazanacak gibi. Sizler de okul idarelerinden aldığınız bilgileri burada paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

   • hocam öğrendik merak edenler içinde söylemiş olayım aynen devam ediyor nakiller. Biz de istedik bakalım zaten artık sınavlar başlayacak mantıklı zamanlama için son hafta diyebilirim kendi adımıza, hayırlısı artık

 47. 10. sınıflar için nereden ulaşabiliriz ?

 48. nihayet baştan beri istediğimiz HÖTAL e yerleştik , Ancak okulun fiziki şartları ve velilerin ilgisizliği canımızı sıktı. Bu 3. okulumuz ancak ilk kez bu kadar az veli ile toplantı yaptık.Okulda eksik çok ve kaynak yetersiz… Talep edecek olanlar hayal kırıklığına uğramasın

  • Hayırlı olsun. Maalesef hemen hemen tüm devlet okullarında bu sorunlar var. Zaten bu sorunlar olmazsa özel okullara kimse gitmez diye düşünüyorum. Yoksa öğretmen kalitesi açısından devlet ve özel arasında pek fark yok. İmkan farkı var.

 49. Ben Manisa Fen lisesi ne yerleşmiştim.Gerçekten memnunum okulumdan.Fiziki olarak da gayet iyi.Tercih etmek isteyenler olursa diye yazdım.

 50. Hocam ben 2014-2015 teog sorularına 1.donem 558.111 puan alaçam bi sonraki sınavda 674 almayi düşünüyorum vede Ayhan Sümer çok istiyorum dayım müfettiş 445 puanla 456 puanlık Ayhan Sümer e girebilirim kontenjanla yada 445 puanla ankarada tavsiye edebileceğiniz okul varmı tesekkurler

 51. ben anibal anadolu.lisesinde bos kontejan varmi yokmu bilmiyorum ogrene bilirmiyim birde kc puanla kapatmis

  • 9. 11. ve 12. sınıflarda boş kontenjan yok yani sıfır. 10. sınıfta 1 kişilik boşluk var. Yukarıdaki pencereden Okul türü kısmına Anadolu liselerini seçin sonra il seçin sonra gebzeyi seçin anibalı seçin listele dediğinizde anibal anadolu lisesinin tüm sınıf düzeyleri için taban puan ve boş kontenjanlarını görebilirsiniz. Ya da okula telefon edip öğrenebilirsiniz.

 52. Hocam gitmek istedigim liseye giderken 20 puan kırılıyor mu? Birde teog sınavı mı etkili yoksa lisede tekrardan sınava girecegiz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.