Anasayfa / Kaliteye Dair / TEOG gitti, kaliteli okullar sınavı geldi

TEOG gitti, kaliteli okullar sınavı geldi

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

TEOG gitti, kaliteli okullar sınavı geldi…Bakan yılmaz, TEOG sınavının yerine gelen sistemde test sorularının olacağı, 60 sorunun olduğu ve 90 dakika süreceğiniz açıkladı. Yeni sistemde açık uçlu sorular sorulacak mı? Bu konuda net açıklama henüz yapılmadı. Ancak test sorularının sorulacağı belirtildi. Yabancı liseler isterlerse kendi sınavını yapabilecek. Öğrencilerin yüzde 90’ı kendi mahallerllelerindeki okullara yerleşecek. Yüzde 10’luk dilimdeki öğrencileri nitelikli okullar için merkezi sınav yapılacağı belirtildi.

YENİ SİSTEMDE FARK NE OLDU?

 

Sınavlar kalktı mı?
Hayır. Merkezi sınav yapılacak. 6,7 ve 8. sınıf konularını kapsayacak olan bu sınavla ilgili detaylar ve örnek sorular yayınlanacak. Soru tipleri henüz net değil ancak ilk izlenim tamamı test olacak şeklinde.

İkamete göre mi yerleştirilecek?

Öğrencilerin yüzde 90’ı kendi mahallelerindeki liselere gidecek.

Nitelikli-kaliteli-iyi okullar sınavı ne zaman yapılacak?

Merkezi sınav 2018 yılı haziran ayında sınava girecek.

Merkezi sınava herkes girecek mi?

İlk açıklamalarda sınava giriş kriterleri net açıklanmadı. İlk açıklamalara göre isteyen öğrenci merkezi sınava girebilecek.

“En iyi okul eve en yakın okul” mantığı ile öğrenciler yakınındaki liselere yerleştirilecek

Öğrencilerin yüzde 90’ı evine en yakın okula yerleştirilecek. 5 tercih hakkı verilecek.

Merkezi sınavın TEOG’tan farkı ne?

6,7 ve 8. sınıf konuları dahil edildi.

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Elveda yardımcı doçentlik, hoş geldin Dr. Öğretim Üyeliği

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.