Anasayfa / Kaliteye Dair / TEOG kaldırılıyor, sizce doğru mu? ANKET

TEOG kaldırılıyor, sizce doğru mu? ANKET

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

TEOG kaldırılıyor, sizce doğru mu? ANKET….TEOG kaldırılmalı mı? TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili görüşünüz nedir? Anket…Teog kaldırılacak mı?, Teog ne zaman kaldırılacak? Cumhurbaşkanının açıklaması ve talimatı üzerine TEOG sınavlarının kaldırılmasına yönelik çalışmalar başlandı. Bildiğiniz gibi TEOG sınavları sadece 8. sınıfların girdiği ve liseye geçişi sağlayan bir sistemdir. Artısı ve eksisi ile son günlerde konuşulan bu değişiklik ile ilgili olarak geldiğimiz süreci değerlendirmek adına bir anket düzenledik. Anket tamamen tarafsız bir şekilde hazırlanmış ve sadece 2 dakikanızı alacaktır. Sadece 3 soruluktur. Anket sonuçları bu sayfada günlük olarak güncellenerek 2 hafta süresince verilecektir. Ankete katılmak için linki tıklayınız.

Ankete katılmak için tıklayınız.

teog-kaldiriliyor-sizce-dogru-mu-anket

ANKET SONUÇLARI

Anket sonuçları güncellenerek burada paylaşılacaktır.

Kapalı uçlu soruya 14 katılımcı cevap vermiştir. Buna göre TEOG kalkmalı şeklinde oy kullanan %36; TEOG devam etmeli şeklide oy kullanan %64’tür. 18.09.2017 saat 00.36 itibariyle….

teog-kaldiriliyor-mu-ne-zaman

Açık uçlu soruya 4 katılımcı cevap vermiştir:

Katılımcı 3: Öğretmen

“1 miyon 200 bin öğrenciyi nasıl yerleştireceksiniz. Herkes ankara feni istiyecek. Not ile olacaksa öğretmenlere baskı artar. Objektif sınav ve değerlendirmeyi öğretmen nasıl yapacak. Kimisi zor kimisi kolay soruyor. Bence olacak olan ne mi? Söyleyeyim. Sadece sınavın adı değişir. TEOG neyin yerine geldi. SBS. SBS neyin yerine geldi. OKS. oks neyin yerine geldi. LGS.”

Katılımcı 9- Öğrenci

“öğrencilerin başarısı bir sınav ile belirlenmemelidir o an ki heyecan sinir stres gibi durumlardan dolayı yaptıkları bir sınav hayatının dönüm noktası olacaktır ve çoğuna bu sınav olumsuz bir sonuç verecektir çünkü iyi bir lise de olursanız bilginize bilgi eklerler ama kötü bir lise iyi bir öğrenci olarak girseniz dahi sil baştan tüm bilgiler yeniden öğrenilir.Kısacası teog kalkmalıdır liseye geçiş için de bir sürü şeyler olabilir örneğin öğrencilerin yıl sonu puanları hesaplanarak böyle bir sıralama yapılabilir. BİZ TEOG İSTEMİYORUZ”

Katılımcı 13- Öğrenci

“Öğretmenler okulundan daha çok fen lisesi çıksın diye sınavlar kolaylaşır,notlar kabarır,kötü olur.Artısı olmaz.Tek artısı tembeller sevinir.”

Katılımcı 14- Veli+Öğretmen

“Liseye geçişte bir başarı sıralamasının yapılması zorunludur. Sadece diploma notu bu konuda yetersizdir. Her okulun kendini sınavını yapması ise birçok problemi beraberinde getirir. Aynı gün gitmek istenen birkaç okulun sınavının çakışması gibi. Başka ülkelerin eğitim sistemlerini aynen alıp ülkemize uygulamak ise doğru olmaz. Bu nedenle çocukları yarış atı gibi hissettirmeden bir başarı sıralaması oluşturacak sınav sistemini, ülkemize uygun şekilde uygulamak gerekir.”

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

İstanbul’un 2018 yılı en popüler 50 lisesi

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …