Anasayfa / Kaliteye Dair / TEOG soruları geçen yıla göre nasıldı? Puanlar nasıl gelir?

TEOG soruları geçen yıla göre nasıldı? Puanlar nasıl gelir?

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

1 milyondan fazla öğrenci TEOG sınavına girdi. Peki TEOG soruları geçen seneye göre nasıldı? Türkçe, Matematik, Fen, Din, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersi TEOG soruları geçen seneye göre nasıldı? Aşağıdan yorum ekleyebilirsiniz.

İşte TEOG sınavının geçen senelere göre zorluk düzeyi ile ilgili değerlendirmemiz.

 

TEOG genel olarak geçen seneye göre daha zordu diyebiliriz. Geçen sene kasım ayı teog sınavında bilfiğiniz gibi 4 bin küsür ful yapan öğrenci vardı. Bu sene özellikle fen, sosyal ve İngilizce derslerinde öğrenciler daha çok zorlandı. Fen ve teknolojide 1 soru iptal edildi. Ancak çok kolay diyebileceğimiz 1 ya da 2 soru ancak vardı. Genel anlamda sorular ortanın biraz üstü zorluktaydı. Tüm 1. TEOG sınavları içinde en zor fen sınavıydı diyebiliriz. Matematik geçmiş yıllara göre biraz daha kolay görünse de çok da farklı değildi. Türkçe sınavında 1 soru hariç genel anlamda orta ve kolay düzeydeydi. Sosyal bilgiler öğrencileri zorlayan, okuduğunu anlama ve yoruma dayalı idi. İngilizcede 2 soruda kelime bilgisi baya bi gerekliydi. Kısacası fen hariç diğer bölümler teog düzeyine uygun iken, fen teog sınavında en çok zorlayan dersti. Sizler de kendi görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Sınav tarihleri seçim nedeniyle güncellendi, YKS ne zaman yapılacak?

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir yorum

  1. 2 Yanlış Yapan Bir Öğrenci

    Bence en zor inkılap ve türkçeydi. Nasıl sorulardı öyle yaa!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.