Anasayfa / Kaliteye Dair / TEOG yerleştirme takvimi, TEOG tercihleri ne zaman?
lise-tercihleri-ne-zaman-yapilacak-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak
lise-tercihleri-ne-zaman-yapilacak-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak

TEOG yerleştirme takvimi, TEOG tercihleri ne zaman?

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

TEOG yerleştirme takvimi, TEOG tercihleri ne zaman? MEB orta öğretime geçiş kılavuzunu yayımladı. Veli ve öğrencilerin liseye yerleştirme sürecinde aklında pek çok soru var idi. Örneğin, YEP ne zaman açıklanacak, lise kontenjanları ne zaman belirlenecek, lise tercihleri ne zaman yapılacak, lise tercih yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak?. Bu ve benzeri pek çok sorunun yanıtını bizlere aşağıdan yorum ile de sorabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere lise yerleştirme sürecinde pek çok ziyaretçimizin merak ettiği önemli tarihlere yer verdik. İşte lise yerleştirme takvimi…

YEP yani yerleştirmeye esas puanlar ne zaman açıklanacak?

Buna göre TEOG YEP puanı yani yerleştirmeye esas puan 30 haziranda açıklanacak.

Lise tercihleri ne zaman yapılacak?

14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında liseye yerleştirme için tercihler alınacaktır.

Lise yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak?

11 Ağustos 2017 tarihinde lise yerleştirme sonuçları açıklanacaktır.

Nakiller ne zaman yapılacak?

14-18 Ağustos aylarında ilk nakiller yapılacaktır.

Nakil sonuçları ne zaman belli olacak?

21 Ağustos 2017 de nakil sonuçları belli olacaktır

2. Nakiller ne zaman yapılacak?  

21-25 Ağustosta 2. Nakiller yapılacaktır.

2. Nakil sonuçları ne zaman belli olacak?

28 Ağustos 2017’de 2. nakiller belli olacaktır. Boş okul kontenjanları da açıklanacaktır.

3. Nakiller ne zaman yapılacak?  

28 Ağustos-6 Eylül 3. nakil başvurusunun alınması gerçekleşecektir.

3. Nakil sonuçları ne zaman belli olacak?

8 Eylül 2017’de 3. nakil sonuçlarının ilanı ve boş okul kontenjanlarının açıklanması

teog-yerlestirme-takvimi-2017-1
teog-yerlestirme-takvimi-2017-1
teog-yerlestirme-takvimi-2017-2
teog-yerlestirme-takvimi-2017-2

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

2017 TEOG yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ‘‘Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler.

25 OKUL TERCİH EDİLECEK

Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alan “Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu – Ek 1” doldurulup veli tarafından imzalanacak ve herhangi bir ortaokul müdürlüğüne teslim edilecektir. Okul müdürlüğü tercih işlemlerini bu forma bağlı kalarak veli adına yapacaktır. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercih formunun iki nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalanacak; bir nüshası okulda saklanacak ve diğer nüshası veliye verilecektir. Öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecek.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

ANKARA’DA EN İYİ ORTAOKULLAR (MEMNUNİYETE GÖRE)

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …