Anasayfa / Kaliteye Dair / Üniversiteyi kazananların dikkatine *Bir tavsiye*

Üniversiteyi kazananların dikkatine *Bir tavsiye*

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Artık üniversite bitirene değil iş bilene ihtiyaç var

Günümüzde üniversite mezunu o kadar genç işsiz var ki… Her ilde üniversite. Puanlar çok çok yüksek değil. 2+2 lerin önü hiç olmadığı kadar kolay. Özel üniversite sayısı hiç olmadığı kadar fazla. Tüm bunların sonucu ne peki? İşsiz üniversiteli gençlik. Artık üniversiteyi kazandım, yan geleyim yatayım, gezeyim devri bitti. Hangi üniversite mezunu olursanız olun kendinizi alanınızda geliştirmeli, diğer arkadaşlarınıza göre daha donanımlı hale gelmelisiniz. Bu söylediğim devlet için değil, özel sektör için çok daha önemli. Devlette çalışanla çalışmayan, donanımlı ile donanımsız insan farkı maalesef çok yok. Ama devlet kadrolarındaki doluluk söz konusu olduğu için, özel sektör düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Özel sektör de evet diplomaya bakar ama en çok baktığı şey; girişimcilik, işbirliğine dayalı çalışma, çözüm üretebilme, yaratıcı düşünme, dil bilme, bilgisayar ve teknolojiye yatkınlık, iletişim vb. pek çok alanda kendini yetiştirmiş insanı tercih etmektedir.

Size tavsiyem şu olabilir. Koskoca 4 yılı ya da 5-6 yılı gezerek, lay lay lom ile değil, kendinizi yetiştirmeye çalışarak geçirin. Evet diğer sosyal faaliyetlere de katılın ama aklınızın köşesinde mutlaka mesleki ve kişisel gelişim için ne yapabilirim sorusu olsun. Boş zamanlarını iyi değerlendirenler, üniversite bittiği zaman “iyi ki …” diyecektir.

Tüm yeni üniversiteli öğrencilere başarılar dilerim. Saygılar.

* Her hakkı kaliteliokullar.com/kokul’a aittir. Diğer siteler kaynak göstererek kullanabilir.

Eğitim Danışmanı

kaliteliokullar.com/kokul

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

Sınav tarihleri seçim nedeniyle güncellendi, YKS ne zaman yapılacak?

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …

...BİR YORUM, BİNLERCE YARDIM...

Bir yorumunuz ile kaliteli okul arayan binlerce kişiye yardım edecek bilgiyi sunabilirsiniz.

*Amaç: Sitemizde yer alan araştırmalar ile veli ve öğrencilerin kaliteli eğitim veren okulları bulmalarını kolaylaştırmaktır. Sitemizde ziyaretçilerden gelen binlerce okul yorumu bulunmaktadır. En güncel okul bilgilerine ulaşmada sizlerin bilgi ve memnuniyet içeren yorumları çok önemlidir. Bu çerçevede siz değerli ziyaretçilerin, eğitiminden memnun kaldığı okullar hakkındaki yorumları, binlerce kişiye yardımcı olmaktadır. İl ve ilçelere göre kaliteli okullar ve okul önerileri için tıklayınız.

**Uyarı: Sitemizdeki okul yorumları ziyaretçilere ait olup, tüm sorumluluk yazan kişiye aittir. Olumlu ve olumsuz yorumlar belirli kurallar çerçevesinde objektif olarak onaylanmaktadır. Söz konusu kuralları sayfa sonundaki " Site kuralları " menüsünden okuyabilirsiniz. Okul yetkilileri, kurumları ile ilgili yorumlara cevap verebilir. Kurallar ile ilgili detaylar ve uygunsuz yorum şikayeti için tıklayınız. Sitemizde uyar ve kaldır prensibi geçerlidir. Şikayetlerinize 3 gün içinde dönüş yapılır. İletişim: kaliteliokullar@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.