Anasayfa / Bilgi Bankası / Ünlü 8 dahinin çok tuhaf özellikleri

Ünlü 8 dahinin çok tuhaf özellikleri

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... En iyi okulları araştıran anket sonuçları ile ilgili videoları izlemek için tıklayınız.

Ünlü 8 dahinin çok tuhaf özellikleri aşağıda verilmiştir.

1- Honore De Balzac – Kahve

HonoreDeBalzac-Kahve

Ünlü fransız yazar öyle böyle değil inanılmaz bir kahve tiryakisiydi. günde 50 bardaktan fazla kahve içiyordu.

2-Dr. Yoshiro Nakamatsu – Yüzmek

Yoshiro-Nakamatsu

3300‘ün üzerinde buluşu olan ünlü mucit Nakamatsu yüzme bağımlısıydı. Bir çok icadını suyun altında tasarlayan doktor beynini oksijenden mahrum bıraktığı anlarda daha iyi düşündüğü için yapıyordu.

 

3-Paul Erdos – Uyku

2662805-728x728

Tam bir çalışma hastası olan ünlü matematikçi daha fazla çalışabilsin diyekahve içiyor, kafein hapı kullanıyor ve hatta bazen amfetamin kullanıyordu. Günde en fazla 4 saat uyuyordu.

4-Leonardo Da Vinci – Uyku 

5931962-728x728

Ünlü dehanın kendine has bir uyku stili vardı. Günde 20 şer dakikalık bölümler halinde toplamda sadece 2 saat uyuyordu.

5- Pisagor – Şeytan Fasulyeler

7757543-728x728

Koskoca filozof da olsanız böyle garip takıntılarınız olabiliyor işte. Pisagorfasulye tanelerinin şeytan olduğunu düşünüyordu. Bunu sürekli dile getiren Pisagor bu düşüncesi ile ölene kadar savaştı.

6- Michelangelo – Yıkanma ve Misantropi.

1967833-728x728

 

Yıkanmaktan nefret eden Michelangelo bu durumu öyle bir safhaya getirmişti ki ayakkabıları derisine yapışıyordu. Elbiselerini yatarken bile çıkarmayan ressam aynı zamanda ”insanlardan nefret etme” durumu olan misantropiden muzdaripti.

7-Diyojen – Diyojen Sendromu

7049464-728x728

Sonradan literatüre ”diyojen sendromu” olarak dahil olan kendine bakmama, insanlardan uzakta kir pas içinde yaşama durumu isminden de anlayacağını gibi Diyojen’den gelmekte.

8-Thomas Edison – Kafamın içindeki insanlar

8192695-728x728

Edison da garip takıntısı olan dahilerden. Kafasının içinde küçük insanların yaşadığına inanan Edison’un bu inancı sonra teoriye de döküldü.

Kaynak: Mynet

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

DEPREM EĞİTİMİ BELGESELİ – Depremle yaşama bilincinin oluşması için hazırlanmıştır

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de... …