Anasayfa / Anadolu Liseleri / Yenimahalle-Atatürk Anadolu Lisesi
yenimahalle-ataturk-anadolu-lisesi
yenimahalle-ataturk-anadolu-lisesi

Yenimahalle-Atatürk Anadolu Lisesi

Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih danışmanlığı, okul araştırmaları ve eğitime dair haberleri video forum tadında sunan kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bilgileri aşağıdaki menüden inceleyebilirsiniz. Yorumlarınız ile siz de kaliteli okul arayanlara yardımcı olabilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Genel Bilgiler

WEB SAYFASI: tıklayınız

OKUL TÜRÜ: Devlet

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

OKUL BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : Örgün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:15 / 16:00
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

Okulun B Blok zemin katında 2 müzik stüdyosu,  2 resim atölyesi, 1 fotoğraf stüdyosu yer almaktadır. Seçmeli resim, seçmeli müzik derslerinin gerçekleştirildiği bu salonlar, ayrıca öğle teneffüslerinde tüm öğrencilerin kullanımına açılmaktadır. 

Vizyon-Misyon-Tarihçe

Vizyon: Bir Dünya Lisesi Olmak…

Misyon: Öğrencileri akademik,sanatsal,sportif,sosyal ve psikolojik açıdan geliştirerek,bilimsel değer veren çok yönlü bireyler olarak hayata hazırlamak…

Tarihçe:

1971 yılında 91 öğrenci ile Ankara Atatürk Koleji adıyla eğitim öğretime başlayan okulumuz tarihten bu yana Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda eğitim ve öğretime devam etmektedir. Yabancı dil ağırlıklı Anadolu Lisesi statüsünde öğretim yapan okulumuzun ilerleyen yıllar içerisinde öğrenci sayısı ve başarısı devamlı artış göstermiştir.

Okulumuz üniversite sınavlarındaki başarıları ve bilimsel olimpiyatlardaki dereceleri ile haklı bir gururu yaşamaktadır. Okulumuzda yaklaşık 1300 öğrenciye 100 öğretmen kadrosuyla eğitim verilmektedir. 5200 m21ik arsa üzerine inşa edilmiş A ve B blok tan oluşan okul binamızda 44 sınıf,2 Bilgisayar, 2 Kimya, 2 Fizik, 2 Biyoloji Laboratuvarı ve 5000 kitap içeren bir kütüphane bulunmaktadır. Öğrencilerin sportif ihtiyaçlarını karşılamak için iki halı saha ve bir kapalı spor salonu kullanıma sunulmuştur. Ayrıca sosyal etkinlikler için 200 kişilik konferans salonu ve derslerin çoklu ortamında işlenmesi amacıyla donatılmış sınıflar ve 3 tane de çok amaçlı salonumuz mevcuttur.

Bu güne kadar binlerce mezun veren oklumuza, yüksek puanlarla kaydolan öğrencilerimiz, aldıkları eğitimle TÜBİTAK’ın gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası olimpiyatlarda birçok başarı kazanmışlardır. Özellikle ÖSS´de gösterdiği başarılarıyla okulumuz ülke çapında adından sıkça söz ettirmektedir. Bütün bu özelliklere sahip olan okulumuz; idareci, öğretmen, veli işbirliği ile ülkemize ve tüm insanlığa şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada katkıda bulunmaya devam edecektir. 

Eğitim-Öğretim

Eğitim öğretim faliyetleri ile ilgili bilgi henüz girilmemiştir. Okulun eğitim faaliyetlerine (kurs, proje vb) ilişkin bilgileri aşağıdan yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Ya da kaliteliokullar@gmail.com adresine mail ile bilgileri yollayabilirsiniz. 

Akademik Başarı

YGS/LYS Başarıları

Okul sadece Ankara’daki değil Türkiye’deki en iyi anadolu liselerin başında gelmektedir. Yüksek puanlı öğrencilerin tercihi konumunda olan Atatürk Anadolu Lisesi, her yıl YGS- LYS de dereceye giren öğrenciler mezun etmektedir. Mezun başarılarını okulun web adresinden ulaşabilirsiniz.

Olimpiyat Başarıları

Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatlarında (USOBO) madalya kazanan öğrencileri vardır.

[tabby title=”Kalite Değerlendirme”]

Okul ile ilgili anket, sitemiz tarafından henüz düzenlenmemiştir. Okulun kalite belgeleri var ise kaliteokullar@gmail.com adresinden mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Fotoğraf/Video

Okul ile ilgili video ve fotoğraflar bu kısımda yayınlanacaktır. Sitemize kaliteliokullar@gmail.com adresinden fotoğraf veya video linklerini gönderebilirsiniz.

Kurum Mesajı

Okul yönetiminin okul ile ilgili mesajı bu alana girilecektir. Okul ile ilgili en güncel bilgileri (okulun başarıları, projeleri, fiziksel imkanları vb.)  kaliteliokullar@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerimizin yorumlarına cevap yazabilirsiniz.

Yorum

Okul ile ilgili yorumu aşağıdan yazabilirsiniz. Üye olmadan, sadece isim kısmını doldurarak yorum yazabilirsiniz. Yorumlarınız ile bu okulu araştıran binlerce kişiye yardımcı olabilirsiniz.  Okul ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Ulaşım

 

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Merkez
Ulaşım : Ankaray ile Bahçelievler istasyonuna kadar,Konya yolu üzerinden geçen otobüs ve dolmuşlar ve okul servisleri
Yerleşim Yeri Bilgisi : Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, Başkent Öğretmen Evi ve Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri arasındaki Atatürk Orman Çiftliği arazisinde, korunaklı bir oratmda bulunmaktadır. Aynı zamanda Konya Devlet Yolu üzerinde bulunması sayesinde kolaylıkla ulaşılabilen bir yerleşkededir. Okulumuza Ankara´nın hemen hemen her yerinden tek vasıta ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kızılay, AŞTİ, Migros Alışveriş Merkezi gibi noktalar yaklaşık 10-15 dakika mesafededir.

 

Kaliteli bir okul hangi özellikleri taşımalıdır? Ankete katılmak ve eğitimde kalite için bir nebze destek olmak için 1 dk'nızı ayırmak için tıklayınız.

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Kanalımıza abone olmak için tıklayınız.

Özel ders tadında uzmanından ücretsiz "Liseye hazırlık Fen Video Dersleri" Kanala ücretsiz abone olarak, videolardan anında haberdar olabilirsiniz

Eğitimde Kalite Artışına Katkı ve Araştırma Videolarımızdan Haberdar Olmak için Youtube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz.

Hakkında kokul

Doğduğundan beri hep okulda. 5 yıl anaokulu, 5 yıl ilkokul, 3 yıl ortaokul, 4 yıl lise, 4 yıl üniversite, 3,5 yıl yüksek lisans, 6 yıl doktora. Eğitim ile iç içe geçen 30 küsür yılı devirmiş. Eğitimde kalite için 2012 yılı Kasım ayından itibaren, boş zamanlarımda, elinden geldiğince kaliteliokullar.com'da veli ve öğrencilere kaliteli okul bulmada gönüllü yardımcı olmaya çalışan bir eğitimci. Veli, öğrenci ve öğretmenlerin okul memnuniyetlerini paylaştığı kaliteliokullar.com sitesinin kurucusu.

Buna da göz atınız

cagaloglu-anadolu-lisesi-resim-kaliteliokullarcom

Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Eğitimde kalite artışına katkı için 1 dk ayırır mısınız? Anket-tıklayınız-(kaliteliokullar.com araştırma birimi)  Kaliteliokullar.com artık Youtube'de...Tercih …